Výhru nad Ústí řídil pěti body Maxharraj

V zápase v Teplicích Sparta porazila Ústecký Rapid. Největší zásluhu na tom měl Drilon Maxharraj, který zaznamenal pět kanadských bodů.Na úvodní branku čekali diváci do osmé minuty. Na branku Kelmendiho ještě odpověděl o minutu později Jan Gajdoš, od té doby padaly góly na nějaký čas jen za záda golmana domácích. Do poločasu Pražané dali další dvě branky a vedli 3:1. Na všechny branky hostů nahrával Maxharraj.

Jeho show pokračovala ve druhem poločase, když se “Loni” prosadil dvakrát během dvou minut a dal Spartě komfortní náskok. Ten Rapid začal stahoval po půl hodině hry. Slabší pasáž hostí potrestali brankou Novák, Vobořil a Hajaš. Drama odmítl až Kelmendi ranou do prázdné brány a stanovil konečný výsledek na 6:4 pro tým z Prahy.

Mužstvo trenéra Simitčiho čeká nejprve v pátek houževnatý Perštejn a po té semifinále poháru se Slávií

FC Rapid Ústí n. L. – Sparta Praha 4:6 (1:3)
Branky: 9. J. Gajdoš (Schorsch), 30. Novák (Maxa), 36. Vobořil, 37. Hajaš (Novák) – 8. Kelmendi (Maxharraj), 10. Brahimi (Maxharraj), 19. Darrier (Maxharraj), 26. Maxharraj (Kelmendi), 27. Maxharraj (Kelmendi), 38. Kelmendi (Borges)

Ohlasy po zápase

Beni Simitči (Sparta Praha): „Vyhráli jsme a splnili roli favorita. Zápas jsme si zbytečně zkomplikovali, když jsme dovolili soupeři snížit na rozdíl jediného gólu. Soupeři děkujeme za utkání.“

Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem): „Podali jsme zodpovědnější výkon než v Liberci, což považuji za pozitivní. Sparta předvedla velmi kvalitní výkon, nám se v power-play jen podařilo snížit na nejtěsnější možný rozdíl. To bylo z naší strany vše a i z jedné chyby jsme byli potrestáni gólem do prázdné branky. Odpovědět se nám již nepodařilo a Sparta zaslouženě zvítězila.“