Sparta nezvládla ani domácí semifinále a je na porkaji konce sezóny.

Druhé semifinále rozehrála Sparta lépe než zápas v Plzni. Nakonec úvodní branku utkání ve výhru přetavit nedokázala.V prvním poločase převzala od úvodu utkání aktivitu Plzeň. Z velké dálky naplálil Seidler jen tyč. Do vedení šla tak Sparta, chybu hostů potrestala dvojice Rukovci, Hora, když se prosadil druhý jmenovaný. Souboj proti hráčům Interobalu prohrál brankář Hůla poprvé v 17. minutě, když ho překonal Künstner po chybě v domácí rozehrávce. Do kabin se šlo za stavu 1:1

Do druhého poločasu se rozhodl trenér Kopecký točit kompletní kádr a to nakonec rozhodlo tento zápas, postupně oslavili gólové milníky Holý se Seidlerem. Na to zareagoval trenér Simitči výměnou bránkářů. Cristiano se snažil pomoci s rozehrávkou Spartě, branky ale na konci duelu padali jen do branky týmu z Řep. Nejprve se prosadil Seidler, do prázdné branky potom Rešetár. Stopku si vystavil pro další duel Mikus, který dostal rychlé dvě žluté karty a pakoval se předčasně do sprch.

Sparta tedy prodlehla Plzni 1:5 a v sérii prohráva již 0:2. Pražané budou odvracet první mečbol v úterý 2.5. v plzeňské hale Lokomotiva.

Sparta Praha – SK Interobal Plzeň 1:5 (1:1)
Branky:
13. Hora (Rukovci) – 17. Künstner (Křivánek), 22. Holý (Vnuk), 24. Seidler (Rešetár), 33. Seidler (Vnuk), 39. Řešetář (Seidler) ČK: 37. Mikus

Ohlasy po utkání

Melos Kelmendi (hráč Sparty): „Zejména v druhém poločase rozhodla jejich početní výhoda. Mají široký kádr. Neměli jsme zápas pod kontrolou jako v Plzni. Mrzí mě to kvůli našim fanouškům, ale nedá se nic dělat. Chybělo nám dnes i trochu štěstí.”

Adam Knobloch (hráč Plzně): „Měli jsme za úkol dnes Spartu presovat a využít našeho širokého kádru. I přes inkasovaný gól jsme měli herní převahu a nakonec tu střeleckou smůlu prolomili. Jsme rádi za výhru a příště si půjdeme za postupem!”