Spartě skončila sezóna v semifinále. Jak hodnotí sezonu Beni Simitči?

Sparta podlehla v semifinále Plzni 0:3 na zápasy. V následujícím článku se vyjadřuje trenér Simitči ke konci v playoff a k celé uplynulé sezoně

Trenére, jak hodnotíš působení Sparty v sezóně?

Výsledkově ji nemůžu chválit, protože nikdy nebudu spokojen do té doby, dokud Sparta nevyhraje ligu a pohár. Takže jestli jsme skončili čtvrtí nebo třetí, jak někdo jásá, tak pro mě je nespokojenost. Určitě by mě zajímalo, zda tým, který skončí na druhem místě v Playoff bude spokojen. Odpověď asi všichni známe, bude znít NE!

Ale naprostá spokojenost převládá, co se týká lidskosti v týmu, vztahy mezi spoluhráči a pracovitost celého kádru. Byl bych strašně rád, kdyby kostra týmu zůstala spolu i nadále, ale uvidíme, léto je dlouhé a necháme se překvapit.

Změnil bys něco v průběhu ročníku?

Nic bych nezměnil během sezóny,  jen v zápasech proti České Lípě a Liberci bych týmu až tolik nevěřil a víc bych je motivoval. Tyhle dva zápasy jsou pro mě největším zklamaním. Vše ostatní bylo OK, a tak, jak mělo dopadnout.

Jak hodnotíš sérii s Plzní?

Cíl byl odehrát sérii důstojně a co nejmíň bolavě. Hráčům patří totální absolutorium za to, jak to zvládli hlavně po fyzické stránce a pak i mentálně.

V prvním zápase nás dělilo od prodloužení 24 sekund, kde jsem chtěl pak v prodloužení hrát power play a dotáhnout to na penalty, kde jsme byli přesvědčeni, že je Miša Hula vychytá, což dokázal ve všech třech zápasech, když jim chytil jednu penaltu. Druhý zápas se nám zlomil ve druhém poločase, stejně jako ve třetím zápase. Prostě nám odešly síly, což bylo normální, jelikož Plzeň rotovala s dvanácti hráči v poli.

Překvapila vás nějak Plzeň?

Jestli nás překvapili? Určitě ničím, jsou lehce čitelní, bohužel jsme na ně neměli připravený kádr, jaký by jim stačil. Jinak se proti Plzni dá hrát úplně v klidu, samozřejmě bez urážky, aby se toto tvrzení nikoho nedotklo. S hrou s gólmanem neudělali nic a nejen v Playoff, ale i v předešlých třech zápasech ligy a poháru. My jsme si 60% gólů dali sami díky našim chybám, které vznikly z únavy. Samozřejmě, že Plzeň postoupila zcela zaslouženě a těším se, jak svoji sílu ukážou ve finále proti Chrudimi.