Ve sváteční den se utká Sparta doma s Démony

V pátek večer je klasický čas pro futsal. Ve svátek Dne vzniku samostatného československého státu bude Sparta hájit domácí formu se soupeřem z České Lípy.

Kromě domácí prostředí, ve kterém ještě Sparta neztratila bod, hraje s Pražany také vzájemná bilance. Česká Lípa má v kolonce výher proti Spartě jen jednu kontumační výhru z roku 2017, jinak nedokázal bodovat ani jednou. Momentálně se mužstvo Karla Kruliše nachází na desátém místě tabulky 1. Futsal ligy, a tak jako již tradičně v posledních letech bojuje spíše o spodní příčky tabulky. Sedmi body je nejproduktivnějším hráčem Démonů navrátilec z Teplic Tomáš Abrham.

Sparta se bude snažit odehrát lepší zápas, než co předvedlo mužstvo trenéra Simitčiho naposledy doma proti České Lípě. Blamáž odvrátila Sparta až v závěru zápasu při powerplay. Hosty držel brankář Kirov a Sparta tak vyhrála jen 3:1. Po postupu do semifinále poháru si Sparta spravila chuť po remíze z Olympikem Mělník. V další fázi poháru čeká Spartu derby se Slavií. V ligové tabulce je Sparta stále na třetím místě o tři body za vedoucím duem Chrudim, Plzeň. Nejproduktivnějším Sparťanem je stále Drilon Maxharraj za osm branek a pět asistencí.

Přijďte v pátek podpořit Spartu do Sportovního centra v Řepích. Utkání začíná jako tradičně ve 20 hodin. Vstupenky si můžete koupit na místě nebo online zdehttps://www.ticketportal.cz/event/Sparta-Praha-FC-Demoni-Ceska-Lipa

Ohlas trenéra (Beni Simitči): „V pátek v domácí hale přivítáme Českou Lípu a nic jiného než 3 body nepřipadají v úvahu. Čeká nás teď pár zápasů proti papírově slabším týmům a musíme tyto zápasy zvládnout. Hlavně se musíme vyvarovat zbytečných chyb, které nám pak komplikují celkovou hru. Rád bych poslal znovu do hry mladé sparťany. Celý tým se těší na fanoušky, kteří nám svojí atmosférou a podporou pomáhají v každém zápase.”