Sparta bude bojovat o titul dorosteneckého šampiona

Velmi zajímavou sezónu mají za sebou dorostenci Sparty. V kategorii U17 obsadila skvadra trenéra Tomáše Formánka po základní části druhé místo. Historický úspěch sparťanské mládeže mohou vygradovat dorostenci v sobotu v Ústí, kde se odehraje závěrečný turnaj Final Four. V semifinále se utkají sparťané se Slavií. Sezónu zhodnotil trenér úspěšného výběru Tomáš Formánek.

Jak hodnotíš sezónu?

Sezónu nemohu hodnotit jinak než kladně. Tým se každým turnajem zlepšoval a kluci si šli za tím, aby se dostali do Final Four. Hodně kluků celou sezónu sledovalo ligovou tabulku, aby věděli, jak na tom jsou.

Jak se dával tým dohromady?

Základ týmu je složen hráči z řepského fotbalu. Vzhledem k tomu, že futsalová Sparta hraje v Řepích, tak by bylo blbé v týmu žádného místního kluka nemít. Pro tým to bylo i super, že kluci spolu hrají nějakou dobu fotbal a znají se. Každý ví, co může od druhého očekávat. Tým jsem samozřejmě před koncem základní části posílil o kluky, kteří hrají nejvyšší ligu fotbalu, aby ostatním trochu pomohli se sebevědomím. Navíc v době covidové je potřeba mít širší tým.

Jaká bude strategie na Final Four?

Strategie bude tak jako každý zápas. Nedělat zbytečné chyby, nedělat fauly, které se nám vymstili v utkání se Slávií. S tou se setkáme už v semifinále a na poslední vzájemný zápas musíme zapomenout a z těch chyb, co jsme dělali, se musíme poučit.

Kdo bude favoritem závěrečného turnaje?

Favoritem turnaje je podle mě ústecký Rapid, který vyhrál základní část s přehledem. Final Four je zcela jiný turnaj než ty, které se hrály doteď. Teď už není „druhá šance“. Určitě může vyhrát každý, záleží na tom, jak týmy udělají nominaci, jestli nebude mít někdo covid, jestli nebudou mít kluci fotbal. Za sebe jasně říkám, že do Ústí jedeme vyhrát a vydat ze sebe maximum. Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří kluky podporovali celou sezonu a zároveň bych chtěl všechny poprosit, aby klukům fandili i v sobotu buď v hale v Ústí nebo doma u streamu.

Program Final Four v Ústí nad Labem (hala Sluneta):

Semifinále 1
FC Rapid Ústí n. L. – SK Olympik Mělník (11:30)
Semifinále 2
AC Sparta Praha – SK Slavia Praha (12:30)
Utkání o 3. místo
poražený SF 1 – poražený SF 2 (13:50)
Finále
vítěz SF 1 – vítěz SF 2 (15:00)