Jarní kolotoč začíná, Sparta doma vyzve Liberec

Sparta se vrací do kolotoče 1. Futsal ligy zápasem proti oblíbenému soupeři. FTZS Liberec totiž ještě Spartu porazit nedokázal. Dokáží si Pražané udržet stoprocentní bilanci i tentokrát? Pomoci by k tomu měly i tři nové tváře – Wesley, Caio a Luzinho. Navíc sparťané budou chtít napravit negativní bilanci z domácích zápasů v této sezóně, kdy z osmi duelů vyhráli v Řepích jen třikrát.

Představení soupeře:

FTZS Liberec se úspěšně etabloval mezi českou futsalovou společností. Už také ochutnal zápasy v play-off. Klubová strategie je hlavně založena na vlastní základně a mládeži. Za vše hovoří úspěch libereckých juniorů, kteří vyhráli Final Four své kategorie. Jména jako Janouš či Vik jsou známa i na prvoligových palubovkách. Na severu Čech funguje úspěšně i spolupráce s fotbalovým Slovanem. Velkou osobností klubu je bezpochyby Aleš Benek, do minulé sezóny trenér A-týmu FTZS. Teď působí jako hráč a trenér juniorských výběrů. O růstu futsalu v Liberci svědčí i fakt, že poslední duely s tímto soupeřem nebyly pro Spartu vůbec snadným oříškem. V tom posledním otáčeli Pražané nepříznivý výsledek až při závěrečné powerplay. Trenérem soupeře je Karel Vrabec, který přešel z pozice hráče do pozice trenéra po minulé sezóně.

Beni Simitči: „Na páteční zápas se všichni moc těšíme. Konečně po delší pauze půjde o ligový zápas a my už konečně chceme začít vyhrávat, což nám návrat Křivánka ze zranění, Angellota z reprezentačních povinností a nové posily umožní. Do konce základní části nemáme v plánu prohrát!“