Sparťané proti Chrudimi ani napodruhé neuspěli

V utkání 17. kola se Sparta představila v Chrudimi, které nakonec podlehla 0:7.

Již od začátku utkání se otěží ujali domácí, během první desetiminutovky se do šancí dostávaly oba týmy, avšak nikdo neprostřelil brankáře. První branka utkání padla až ve 12. minutě, kdy se prosadil Everton. Další gól přidal ve 20. minutě Pavel Drozd, do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro domácí.

Sparťané se snažili stav utkání zvrátit, ale neúspěšně. Další gól domácích přidal ve 24. minutě Max. Trenér Simitči se rozhodnul pro power-play s Cristianem v útoku, který se dostal do zakončení, ale neúspěšně. Prázdné branky a tlaku Pražanů dokázali domácí využít a postupně zvýšili svůj náskok na 7:0.

Beni Simitči: „Všem kluků, kteří dnes hráli patří obrovské poděkování, protože jsme hráli defacto se třemi hráči z A-týmu, z toho se Azem Brahimi hned v prvním poločase zranil, takže hráli převážně kluci z juniorky, někteří i 16 letí, jinak to bohužel nešlo. Výsledek je pro nás velmi krutý, za ten výkon jsme si ho rozhodně nezasloužili, protože většina gólů padla až ke konci zápasu. Ještě jednou děkuji všem klukům i fanouškům, kteří nás v těchto chvílích podporují a samozřejmě gratuluji Chrudimi.“

FK Chrudim vs. AC Sparta Praha 17 – 7:0 (2:0)
Branky: 12. Everton (Mareš), 20. P. Drozd (Kubát), 24. Max (Everton), 36. Slováček, 37. Koudelka (P. Drozd), 38. Everton (Drozd), 38. Slováček (D. Drozd)