Spartu hnal za další domácí výhrou skvělý Darrier

Další domácí zapas a další výhra domácí Sparty. Ta si zatím svůj hrad pečlivě stráží. V rámci 9. kola 1. Futsal ligy si ani bod z Řep neodvezl Perštejn.Na úvodní branku museli diváci čekat do poloviny úvodního dějství. Po sérii tutovek se ujala až střela Darriera z 14. minuty. Ten samý hráč zařídil Spartě klidnější pauzu po individuální akci minutu před koncem první půle, kdy nejprve vybojoval balon, a po té překonal křižnou střelou brankáře Gabriela – 2:0.

A domácí v dobré náladě vstoupili i do dalšího průběhu utkání a do 23. minuty, kdy po nastřelení Brahimiho si míč do vlastní branky srazil David Černý. A když jednu ze svých šanci využil Maxharraj, tak bylo téměř rozhodnuto. Pražané neustále určovali tempo hry, hosté hrozili hlavně díky Tavaresovi nebo Caiovi, který nakonec určil výsledek utkání na konečných 4:1. Další akce Perštejnu zlikvidoval brankář Sparty Michal Hůla.

V pondělí čeká Sparťany pohárové derby se Slavií. Utkání se hraje od 20 hodin v Řepích. Těšíme se na Vaší návštěvu!

Sparta Praha – TJ Spartak Perštejn 4:1 (2:0)
Branky: 14. Darrier (Rukovci), 19. Darrier, 23. vlastní, 31. Maxharraj (Kelmendi) – 34. Caio (Holman).

Ohlasy po zápase

Beni Simitči (trenér Sparty): “Zápas jsme ovládli od začátku do úplného konce, nepustili jsme Perštejn k ničemu. Myslím si, že výsledek byl pro soupeře hodně milosrdný, protože za normálních okolností, kdyby kluci proměnili to, co měli, tak výsledek byl dvojciferný.
Říkal jsem klukům, že tento zapas beru jako přípravu na Slavii a musím jim poděkovat za zodpovědný týmový výkon. Všichni hráli fantasticky.”

Jakub Kiliján (hráč Perštejna): „Zápas se vyvíjel podle toho, co nám řekl trenér. Sparta má šikovné hráče na balónu a umí rychle přejít do protiútoku. Tým z předních příček dokázal trestat naše chyby a navíc jsme si smolně vstřelili 3 vlastní branky. V druhém poločase začala Sparta bránit od půlící čáry a my byli více na balónu. Bohužel jsme nedokázali proměnit vytvořené šance.