Beni Simitči před derby: Konečně se zvedla kvalita týmu i hlad po úspěchu!

Další derby čeká Spartu v podobě semifinále Poháru SFČR v pondělí od 20:00! O aktuální pocity se před bitvou podělil trenér Beni Simitči.Trenére, tým čeká druhé derby v sezoně, minule Sparta po dlouhé době Slavii porazila, jak se připravujete na tento zápas?
Příprava probíhá klasicky, sice je pro nás malou komplikací, že jsme hráli v pátek, nicméně se můžeme připravovat normálním způsobem. V neděli máme taktický trénink, takže až tehdy se můžeme speciálně na Slavii připravit. Jsem rád, že jsme při prvním setkání Slavii porazili a pevně věřím, že započneme ve vítězné vlně i tentokrát. Pro většinu hráčů to bylo první derby, ale i tak moc dobře vědí o co jde a jaké nasazení musí mít.

Základní část se blíží do své poloviny, jak ji zatím hodnotíte?
Sezónu musím hodnotit velmi dobře, protože neplánovaně jsme ztratili pouze 2 body, a to v Mělníce, kde jsme předvedli špatný výkon a nebýt powerplay, díky které jsme v poslední vteřině remizovali, tak by to bylo zbytečná prohra a výpadek z tempa, body jsme ztratili
i v zápase s Plzní ve druhém kole, tam jsme sice nejeli jako favorité, ale i tak nás Plzeň zaskočila. Hned na to jsme odpověděli vyřazením Interobalu z poháru, čímž jsme ukázali, co v nás opravdu je.

V čem se tato sezóna liší od těch ostatních?
Úplně ve všem. Postavili jsme tým, který jsem chtěl už loni, ale měli jsme všelijaké problémy, kluci z Kosova nemohli přijít kvůli smlouvám ve svých klubech, Darrier byl dlouho zraněný, takže jsme museli celý rok čekat.

K tomu se nám na poslední chvíli podařilo podepsat Michala Hůlu, který je pro nás velmi důležitou posilou, v úvodu sezóny jsme podepsali i Mikůše, který pro nás byl darem z nebes. Kluci jsou skvělí jak kvalitou, chováním, tak vztahy mezi sebou, a hlavně vztahem vůči klubu. Ve chvíli, kdy se sejdou tyto faktory, tak to úspěchu napomůže strašně moc. Zatím jsem s týmem velmi spokojen a doufám, že to tak i zůstane. Jednotlivě jsou to velmi kvalitní hráči, takže se přirozeně zvedla i kvalita týmu, hlad po úspěchu a chuť ze sebe vydat co nejvíce v zápasech, ale i na tréninku. Je radost vidět, že hráči sami od sebe přicházejí na trénink o půl hodiny dřív a pracují sami ještě, než trénink začne. Dalším faktorem je rozhodně efektivita v zakončení. Loni jsme sice byli schopni vypracovat si mnoho útočných šancí, ale neproměňovali jsme je, což nás trápilo celou sezónu, hlavně pak ve čtvrtfinále proti Slavii.

Co od zápasu očekáváte?
Bude to klasický derby zápas, Slavie určitě bude nabuzená, budou hrát velmi tvrdě, někdy i na hraně faiplay, ale to k tomu patří. Co se týče nás, tak cíl bude stejný jako v prvním zápase, hrát koncentrovaně od první vteřiny, držet se taktiky a splnit náš cíl, což je postup do finále poháru.

Co chcete vzkázat fanouškům?
Rád bych fanouškům poděkoval za dosavadní podporu. Jsme druhý rok v Řepích a podpora nám tady narůstá, což je skvělé a jsme za to všichni strašně rádi. Určitě se máte na co těšit, letos máme jen ty nejvyšší cíle, protože My jsme Sparta!