Sparťané se ze západu Čech vrací s prázdnou

Příliš mnoho chyb a nekompromisní trestání ze strany Plzně. Takový byl scénář utkání 2. kola 1. Futsal ligy, které Sparta na půdě Interobalu prohrála 0:8.

Natěšenost trenéra Simitčiho na zápas s kvalitním týmem zchladil soupeř již v úvodu utkání. Michal Holý se prosadil hned dvakrát a Plzeň šla do trháku. Sparta se snažila překonat plzeňské napadání a příležitostně se dostala i do šancí. Tu největší běhěm první půle bohužel zmařil Fabriciovi Vahala. Hosté dělali i nadále v rozehrávce velké množství chyb, jendu z nich potrestal pohotově Kozár. Do kabin oba týmy šly za stavu 3:0 pro domácí.

Fén sparťanského trenéra pomohl jeho svěřencům jen v úvodu druhého poločasu. Nová posila Francisco Mikus našel před brankou Darriera, ten svou šanci nevyužil. Na druhé straně se o chvíli později nemýlil ex-Sparťan Křivánek a to byl zlom celého utkání. Domácí celek dohrál zbytek utkání ve volném tempu, přidal další branky a nakonec zvítězil 8:0.

Sparta má možnost reparátu proti stejnému soupeři hned v pondělí. Osmifinále Poháru SFČR se odehraje opět v Plzni od 20:15.

SK Interobal Plzeň – Sparta Praha 8:0 (3:0)
Branky: 1. Holý (Kozár), 3. Holý, 18. Kozár (Holý), 23. Křivánek (Seidler), 25. Křivánek (Künstner), 33. Holý, 34. Knobloch (Křivánek), 38. Kozár (Vahala)

Ohlasy po utkání

Michal Holý (hráč Plzně): „Zápas se hodnotí dobře, protože jsme vyhráli. V první půli jsme měli po dvou rychlých brankách takovou slabší pasáž, jinak jsme utkání kontrolovali. Jsme rádi za první výhru v domácí hale, navíc proti kvalitnímu soupeři. Fanoušci měli radost, takže to dnes lepší být nemohlo.“

Beni Simitči (trenér Sparty): „Dnes jsme dostali pěknou lekci od soupeře. Samozřejmě, že jsme soupeři usnadnili vítězství našimi chybami. Doufám, že v pondělí se nám otevřou oči a ukážeme, jak se bojuje za Spartu a poučime se z našich chyb. Mrzí mě tato historicky nejvyšší prohra v Plzni, ale na druhou stranu, mám nový tým a po výsledcích co jsme doposud měli, je to vlastně dobře, že jsme dnes dostali takovou lekci. Soupeři gratuluji k zaslouženému vítězství.“