Sparta složila proti Plzni reparát a postupuje do čtvrtfinále Poháru SFČR

V pátek večer Sparta po porážce 0:8 odjížděla ze západu Čech ve špatném rozpoložení. Na místo činu se o tři dny později vrátil jiný tým a po bojovném výkonu mohou Pražané slavit postup do čtvrtfinále poháru!

Sparťané vstoupili do zápasu na půdě Interobalu tentokrát správnou nohou a hned ve třetí minutě šli zásluhou Rukovciho do vedení. Skvělý vstup futsalistů z Řep potrhnul dalším gólem Maxharraj – 2:0. Do poločasu se již skóre nezměnilo.

V druhém dějství se Sparta nechala svým soupeřem zatlačit a nechala Plzeň vyrovnat. Ránu sebevědomí hostů zasadil Holý s Křivánkem. Když už to vypadalo na prodloužení, Sparta vyrazila dopředu ve třech a z brejku se prosadil ranou na přední tyč Fabricio. Do konce utkání zbývaly ještě dvě minuty a Plzeň sáhla pro hře bez brankáře. Pražané ale svou obětavostí a precizní obranou dotáhli zápas do vítězného konce a ze Sportovní haly Lokomitiva si vezou postup do další fáze Poháru SFČR.

SK Interobal Plzeň – Sparta Praha 2:3 (0:2)
Branky: 32. Holý (Seidler), 34. Křivánek (Rick) – 3. Rukovci (Maxharraj), 10. Maxharraj (Darrier), 38. Fabricio

Ohlas po utkání

Beni Simitči (trenér Sparty): „Když jsme se s Kubou Hodkem domlouvali v pátek dresy, tak jsem mu řekl, že nás neporazí dvakrát, a přesně tak to dopadlo. Teď ale vážně, včera na video rozboru a následně i na tréninku bylo vidět, že kluci to brali strašně vážně, a že je moc mrzel ten špatný páteční výkon. Dnes jsme vlétli do zápasu se stoprocentní koncentrací a dodržením taktiky. Vedli jsme do konce poločasu 2:0. Druhý poločas jsem kluky nabádal, aby drželi více balon a následně zkoušeli jeden na jednoho, protože soupeř musel hrát do plných, a také začal dělat fauly. Kdyby se šlo do prodloužení měli již pět faulů. Myslím si, že jsme si postup zasloužili. Gratulace patří hráčům za jejich obrovskou bojovnost, takhle bojují praví Sparťani.“