První derby sezóny je tady. Sparta hostí Slavii!

Při rozlosování soutěže tento zápas bil do očí. První bitvu o Prahu svedou nesmiřitelní rivalové proti sobě již tento pátek v rámci 3. kola 1. Futsal ligy.

Domácí se naladili na 30. derby pražských „S“ pohárovou výhrou nad Plzní a dali tak zapomenout na ligovou prohru se stejným soupeřem. Sparta prohrála se svým dalším soupeřem sedmkrát v řadě, o motivaci tak mají svěřenci Beniho Simitčiho postaráno. Naposledy tým ze západu Prahy padl se Slávií ve čtvrtfinále minulého ligového ročníku 0:3 na zápasy. Rudí budou spoléhat na zkušenosti kapitána Azema Brahimiho, který má za sebou bohatou historii v souboji o Vládce Prahy, podobně jako Martin Hora. Premiéra naopak čeká trio kosovských reprezentantů, Michala Hůlu či Darriera s Fabriciem. Domácím fanoušům se také představí poprvé Portugalec s českým pasem Mikus. Velkou váhu tomuto utkání přikládá trenér Simitči v ohlase před utkáním.

Slávisté na úvod sezóny remizovali na půdě nováčka z Perštejna a doma přehráli Liberec. Celek z Vršovic bodově táhne československé duo Hrdina (2+2) – Ševčík (4+1). Před novým ročníkem odešlo ze Slavie duo ze Severní Makedonie Daniel – Leovski. Zejména druhý jmenovaný dělal v poslední době Sparťanům problémy.

Čas na odplatu nastane v pátek 9.9. od 20:10 ve Sportovním centru v Řepích. Vstupenky si můžete koupit přes Ticketportal. Odkaz ke koupi vstupenek – ZDE

Ohlas před utkáním

Beni Simitči (trenér): „Pondělní vyřazení Plzně, nebylo zas tak důležité, ale bylo důležité, aby kluci pochopili co v nich je a jakou mají kvalitu, z toho jsem měl obrovskou radost, že se mi podařilo v klukách probudit jejich kvalitu. Kluci si uvědomili, jaký výkon mají podávat a co znamená hrát za Spartu. Věřím, že toto hráči dokážou i v pátečním zápase. Na páteční zápas se moc těším, je to speciální zápas, pražské derby. Pro nás nejdůležitější zápas a konečně živě v TV na ČT Sport. Určitě chci dostat klíče od Prahy zpět. Uděláme všechno proto, abychom porazili Slavii, nic jiného, než vítězství nás nezajímá. Tímto zvu všechny sparťanské fanoušky do haly, přijďte nás podpořit a podívat se na pohledný futsalový zápas, budeme Vás potřebovat. V pátek ve 20:10 ve Sportovním Centru Řepy.“