Sparta míří k těžkému utkání do Plzně

V druhém kole 1. Futsal ligy se Pražané utkají s týmem ze západu Čech. Utkání proti SK Interobal Plzeň se odehraje v pátek večer v plzeňské sportovní hale Lokomotiva.

Na sparťanskou družinu po vydařeném týdnu, kde Pražané vyhráli hned tři soutežní zápasy, čeká soupeř těžkého kalibru. Plzeň má pro tuto sezónu opět jen ty největší cíle, a tak svěřence trenéra Simitčiho čeká první vážná prověrka. Interobal zvládl podobně jako Sparta svůj první ligový zápas v klidném tempu a na půdě libereckého FTZS vyhrál 8:1. Šesti body se blýskl Lukáš Rešetár. Ve službách Západočechů hraje i několik bývalých Sparťanů. Kvarteto Křivánek, Vahala, Seidler a Rick by mělo být trenérovi Kopeckému k dizpozici, Tomáš Vnuk je stále mezi zraněnými.

Sparta má na poslední výlet na západ republiky dobré vzpomínky. Na začátku března si futsalisté z hlavního města odvezli z Lokomotivy výhru 3:2. Podobný výsledek by jistě Pražané brali i v pátek večer. Se svým příštím soupeřem si navíc klub z Prahy zahraje i osmifinále Poháru SFČR, a tak ligový duel bude o něco pikantnější.

Utkání se hraje v pátek v 20 hodin. Sportovní halu Lokomotiva naleznete na adrese Úslavská 75, Plzeň. Z utkání bude i Livestream, odkaz zveřejníme na sociálních sítích v den zápasu.

Ohlas před utkáním

Beni Simitči: „Na páteční zápas se těšíme všichni ve Spartě, protože konečně budeme mít pořádnou prověrku proti jednomu z favoritů ligy. V Plzni bude super atmosféra, a proto tam vždy rád jezdím. Rád uvidím také mé bývalé hráče Sparty. Bude to hezký zápas. Ať vyhraje ten lepší.“