Sparťané letí do Chorvatska. Kdo tým na turnaj posílil?

Futsalisté pražské Sparty jsou na cestě do chorvatského Omiše, kde odehrají Ribnjak Kup 2018.  V pátek dopoledne se sešel celý tým na pražském letišti a vydal se směr Chorvatsko. K realizačnímu týmu a hráčům Sparty se připojila také jedna velká posila. Na turnaji bude v bojích o prvenství Spartě pomáhat David Cupák.

„Ve čtvrtek jsme měli poslední trénink před odletem. Tým je na tom dobře a letí všichni, včetně Jeana, který už je podle doktora Barny připravený na sto procent vrhnout se do tréninku a snad se podaří ho připravit na další ligový zápas. Velmi se těšíme, jak já, tak hráči. Letíme do lepšího počasí a do části Evropy, kde je futsal hodně populární a je na vysoké úrovni. Navíc nás čekají zápasy se soupeři, kteří nás hodně prověří,“ uvedl trenér Sparty Beni Simitči.

Sparta zahájí turnaj soubojem s týmem MNK Olmissum. „Víme, že začínáme proti domácím, což je trochu překvapení. Spíše jsem očekával, že dostaneme mistra Bosny a Hercegoviny, aby mělo domácí Chorvatsko jistotu jednoho účastníka ve finále. Na druhou stranu mě to hodně těší, protože budeme hrát v primetimu, od 21 hodin, kdy v Chorvatsku začíná noční život. I proto očekávám vyprodanou halu a skvělé utkání,“ řekl krátce před odletem sparťanský kouč, který je si vědom kvalit semifinálového soupeře: „Majitel domácího týmu postavil nové mužstvo, které je hodně silné a chce co nejrychleji postoupit do první ligy. Bude to kvalitní prověrka. Náš cíl je ale nejvyšší a chceme turnaj vyhrát.“

Pro Spartu je cesta do Chorvatska variantou soustředění. „Letíme tam, abychom turnaj využili jako další část přípravy, proto jsme před startem sezony odehráli jen dva zápasy. Věděli jsme totiž, že nás čeká toto atraktivní „soustředění“. Máme vytvořené skvělé podmínky, navíc budeme ubytovaní přímo u moře. Mnohokrát nám pořadatelé volali a říkali, že je pro ně čest, že se turnaje zúčastníme a pozvedneme ještě výše jeho jméno. Z naší strany jsme za možnost účasti rádi ještě více, protože nám to pomůže posunout se dál co se týče teambuildingu. Kluci budou poprvé několik dní pohromadě. Ještě více se tak vyztuží jejich už tak dobré vztahy,“ těší Simitčiho.

Cíl Sparty na turnaji je jasný. „Chceme uspět a vyhrát, abychom udělali dobré jméno Spartě, ale i celému českému futsalu. Víme, že výsledky českého futsalu proti chorvatskému nejsou ideální, a tak věříme, že se nám bilanci podaří vylepšit,“ doufá sparťanský kouč.

Pražané odcestovali do Chorvatska i s Davidem Cupákem. „Je od minulé sezony stále součástí našich plánů. Předběžně jsme domluveni, že by nám měl od ledna znovu pomoci. Turnaj v Chorvatsku jsme využili k tomu, aby si za nás zahrál, protože ta možnost tu existuje. Důležité ale je, že bude s týmem a seznámí se s novými hráči a sžije se s nimi. Jeho případná adaptace v lednu pak bude ulehčena. Vše je založeno na tom, že nejprve pomůže svému mateřskému klubu vybojovat jistotu záchrany a pak by se měl přesunout k nám. S jeho účastí na turnaji souhlasil i prezident Helasu Jan Loup, takže vše máme propracované a obě strany se drží domluvy. Proto Cupák letí do Chorvatska s námi,“ řekl k účasti hráče brněnského Helasu na turnaji Beni Simitči.

Jak bylo řečeno, Sparta vstoupí do turnaje sobotním zápasem s domácím celkem Olmissum. „Tento tým se hodně změnil. Majitel se rozhodl, že chce postoupit do první ligy. Vyměnil trenéra a přivedl několik nových hráčů, včetně reprezentantů a bude chtít turnaj vyhrát. Kvalitou jde o tým, který by se v tamní nejvyšší soutěži pohyboval kolem pátého místa. Je to silné mužstvo, které je na tom dobře technicky,“ řekl k soupeři chorvatský futsalista ve službách Sparty Tihomir Novak a prozradil, jakou očekává na turnaji atmosféru: „Myslím si, že bude stoprocentně vyprodaná hala. V Chorvatsku chodí hodně lidí i na druholigové týmy a myslím si, že tady to nebude jinak.“

Program turnaje:
Sobota
– 19:00 FC Mostar SG – MNK Uspinjača Gimka
– 21:00 AC Sparta Praha – MNK Olmissum

Neděle
-19:00 o třetí místo
-21:00 FINÁLE