Sparta otočila finále a z Chorvatska veze první místo

Futsalisté Sparty po sobotní semifinálové výhře nad týmem MNK Olmissum nastoupili v neděli k finále proti bosenskému týmu Mostar SG. Ačkoliv Pražané po prvním poločase prohrávali 0:2, dokázali po přestávce zabrat a nakonec se radovali z vítězství 5:3 a tím pádem i u prvního místa na turnaji.

Finálový zápas očima trenéra Sparty Beniho Simitči: 
„Měli jsme zápas rozhodnout hned v úvodu. Bohužel jsme ale neproměnili své šance, dokonce Michal Seidler nedal penaltu. Soupeř, který vyhrál skupinu preliminary round UEFA Futsal Champions League, hrál zezadu a snažil se nás trestat z brejků. Jednou se mu to povedlo, i když to byl takový náhodný gól. Druhá branka, kterou jsme inkasovali na konci první půle, byla úplně nesmyslná, protože padla po chybě rozhodčího, který se nám později omluvil za to, že si nevšiml, že soupeř dotlačil míč do branky rukou. Přestože jsme byli ve všech věcech lepší, prohrávali jsme 0:2. Nastala tedy situace, ve které jsme museli ukázat svou sparťanskou sílu, otočit nepříznivý vývoj a dokázat svou kvalitu. Hráčům jsem řekl, že musíme odevzdat maximum a pokusit se zápas otočit. Dodal jsem, že pokud bychom měli prohrát, tak ať je to se ctí a vědomím, že jsme nechali na palubovce vše. Když pak Tonda Hrdina snížil na 1:2, bylo jen otázkou času, kdy vyrovnáme a zlomíme zápas ve svůj prospěch. Od našeho prvního gólu jsme soupeře neustále napadali, nenechávali ho hrát a i když se za stavu 4:3 snažil v power play o vyrovnání, tak se mu to nepovedlo, my ji ubránili a upravili navíc na konečných 5:3. Jsem rád, že jsme ukázali velkou sílu týmu. Otočit takto duel s mistrem Bosny a Hercegoviny, v jehož kádru jsou reprezentanti Bosny, Srbska, Chorvatska i hráči z Brazílie, je velká věc. My dokázali, že Sparta má velkou sílu a jsem nesmírně rád, že jsme získali první letošní pohár a nastartovali sezonu tak, jak jsme si přáli.“

Sparta Praha – Mostar SG 5:3 (0:2)
Branky: 28. Hrdina, 31. Grbeša, 32. Novak, 36. Cupák, 37. Seidler – 19. Souza, 20. Kahvedžič, 34. Gosto.
Sparta: Vahala, Gerčák – Drahovský, Seidler, Pimpolho, Grbeša, Novak, Cupák, Sop, Hora, Amrani, Doležal, Hrdina, Jean. Trenér Beni Simitči.