Demolici Liberce řídili sedmibodoví Seidler s Drahovským

Futsalisté pražské Sparty mají za sebou vydařený vstup do nové sezony. V 1. kole VARTA futsal ligy si doslova smlsli na nováčkovi FTZS Liberec. Už v první půli sparťané ukázali, že nehodlají připustit žádné drama a do šaten se šlo za stavu 7:0. Ve druhé půli padl stejný počet branek, jen s tím rozdílem, že jednu z nich vstřelili i hosté. Nakonec tedy Sparta porazila Liberec 13:1.

Sparta vstoupila do zápasu přesně tak, jak si předsevzala a už v 9. minutě vedla po trefách Drahovského, Seidlera, Pimpolha a Novaka 4:0. Ani na další branky se nečekalo dlouho. O šest minut později přidal svou druhou trefu v zápase Drahovský a vzápětí se poprvé v rudém dresu trefil v mistrovském zápase Hrdina. Na poločasových 7:0 poté upravil minutu před přestávkou Seidler.

Tak jak Sparta skončila první půli, začala druhou. Duo Drahovský – Seidler si dvakrát zopakovalo úspěšně spolupráci a rázem byl stav 9:0. Diváky vyvolávanou desítku pak zaokrouhlil ve 25. minutě Grbeša. Poté se dostali ke slovu hosté a jejich čestný úspěch zaznamenal Milan Soukup, ale ve zbytku zápasu už pálila jen Sparta. Nejprve se krásnou individuální akcí blýskl Hrdina, po něm proměnil dlouhou penaltu Grbeša a na konečných 13:1 posunul ukazatel skóre Amrani.

Beni Simitči (trenér Sparty): „Kluci splnili to, co jsem po nich chtěl. Nenechali jsme Liberec vůbec hrát. Takto bychom chtěli hrát celou sezonu. Pro diváka to byl dobrý zápas vzhledem k množství branek. Navíc hráči předvedli hezké akce a padly i krásné góly. Mám radost z toho, že si všichni zahráli a dostali se i do šancí. První úkol jsme splnili a vybojovali jsme výhru, kterou bychom tímto chtěli věnovat panu Větrovskému, protože v těchto dnech je to rok od nešťastné události, která zasáhla nejen nás, ale celý futsal. Nyní nás čeká v lize pauza, během níž se budeme připravovat na duel v Teplicích, který nás čeká 28. září.“

Michal Seidler (Sparta): „Na to, že to byl první zápas, tak nám to vyšlo super. I když jsme si vědomi, že tam byly i nedostatky jak při bránění, tak u standardních situací. Myslím si, že když na tom nyní zapracujeme v trénincích, tak to bude lepší a lepší.“

Michael Vacek (trenér Liberce): „Dostali jsme velkou lekci. Musíme se s tím vyrovnat a ponaučit se do dalších zápasů. Sparta bude hrát nahoře, my se budeme soustředit na zápasy s týmy, které by měly být našimi největšími soupeři. To znamená Česká Lípa a další podobná mužstva. Na Spartě nám to bohužel nevyšlo.“

Sparta Praha – FTZS Liberec 13:1 (7:0)

Branky a asistence: 4. Drahovský (Seidler) 6. Seidler (Amrani), 7. Pimpolho (Drahovský), 9. Novak (Seidler), 15. Drahovský (Amrani), 17. Hrdina (Seidler), 19. Seidler (Drahovský), 22. Drahovský (Seidler), 23. Seidler (Drahovský), 25. Grbeša (Drahovský), 27. Hrdina, 36. pok. kop Grbeša, 39. Amrani (Novak) – 26. M. Soukup (Jiří Šisler). Rozhodčí: Petr ml. – Kliner. Bez karet. Diváci: 400.
Sparta: Vahala (21. Gerčák, Bezstarosti) – Sop, Doležal, Grbeša, Seidler, Hora, Drahovský, Amrani, Novak, Hrdina, Pimpolho. Trenér Beni Simitči.
FTZS Liberec: Vogt (R. Soukup) – M. Soukup, Němec, Jiří Šisler, Krasnický, Benek, Rašín, Bernát, Bína, Vodička, Žoček. Trenér Michael Vacek.