Sparta odstartuje novou sezonu duelem s nováčkem z Liberce

Start nového ročníku VARTA futsal ligy je tady! Vůbec první utkání sezony odehraje pražská Sparta proti nováčkovi FTZS Liberec. Kdy? V úterý 4. září od 18:10 hodin v Aréně Sparta na Podvinném mlýně. Nenechte si ujít úvodní duel ročníku 2018/19 a přijďte podpořit sparťanské futsalisty, kteří budou chtít navázat na loňský, historicky nejúspěšnější ročník. Co před zápasem říkají zástupci obou soupeřů? 

Ondřej Vahala (brankář Sparty): Na start nové sezony se moc těším. Předsezonní příprava už byla dlouhá a chyběl mi zápasový režim. Od utkání s Libercem čekám, že soupeř bude bojovat jako o život, přece jen nemá co ztratit. Může mu pomoci, že se bude chtít jako nováček ukázat před televizními kamerami. Po futsalové stránce je to pro mě tak trochu neznámá, tak nechci zatím soupeře hodnotit. Pro nás je první zápas prvním krokem na dlouhé trati. Uvidíme, jak jsme na start sezony připravení.

Beni Simitči (trenér Sparty): Osobně jsem měl velkou radost z toho, když Liberec postoupil. S některými hráči se znám už delší dobu a vždy se mi líbil liberecký útočný styl. Vždy jsem rád, když postoupí do ligy tým, který střílí hodně gólů a hraje atraktivně. Samozřejmě to jako nováček nebudou mít snadné a může se stát, že se nevyhnou bojům o záchranu, ale vzhledem k tomu, že hrají atraktivním stylem, bude pro české futsalové diváky účast Liberce v první lize plus. Co se zápasu týče, tak nyní nechci, aby má následující slova někdo pochopil špatně, není to nic proti soupeřům, nebo o nerespektu k nim, ale my se budeme soustředit jen na sebe a bude nám jedno proti komu hrajeme. V hlavách budeme mít jen to, že každý zápas musíme vyhrát, ať už proti nám bude hrát kdokoliv, protože Sparta musí mít jen vysoké cíle. To bude platit i proti Liberci.

Pavel Bína (kapitán Liberce): Je to pro nás výzva. O kvalitách Sparty samozřejmě víme, ale flintu do žita házet předem rozhodně nebudeme. Pokusíme se o zázrak. Je to pro nás všechny odměna za 5 let odvedené práce. Na zápas se moc těšíme, byť šance urvat nějaký ten bod bude malá. Ale jak se říká, nic není nemožné. Očekáváme velkou individuální sílu Sparty. My naopak budeme vsázet na poctivou defenzivu a týmovou hru, při které u nás musí zároveň stát i štěstí. Když se vše sejde v ten správný moment, může z toho být překvapení kola.