I druhé přípravné utkání Sparta vyhrála. Teď už vše směřuje ke startu nové sezony

Futsalisté Sparty sehráli v pondělí druhé, a zároveň poslední, přípravné utkání před startem nové sezony. Po výhře nad brněnským Helasem (7:2) se v Novém Boru utkali s Českou Lípou. Pražané dokázali nastřílet soupeři pět branek, navíc sami udrželi nulu, a tak se mohli radovat z vítězství 5:0.

Sparta vstoupila do zápasu skvěle a už ve 2. minutě po chorvatské spolupráci Novaka s Grbešou otevřel druhý jmenovaný skóre utkání. Ve 14. minutě přišla druhá trefa, když Drahovský poslal míč na Seidlera, který z neuvěřitelného úhlu překonal domácího brankáře. Ke gólu na 2:0 se sluší říct, že všichni v hale byli trefou překvapeni a přemýšleli nad tím, kudy sparťanský střelec míč do branky dostal. O tři minuty později vybídl Drahovského ke skórování Doležal a slovenská posila Sparty upravila na poločasových 3:0.

Ani ve druhém poločase Sparta nepolevila, a ačkoliv trenér Simitči nechal odpočívat Amraniho, přidali Pražané další dva góly. Na 4:0 zvýšil po přihrávce Seidlera Tihomir Novak a definitivní podobu výsledku dal na začátku 40. minuty po pasu Grbeši Tomáš Drahovský.

„Se zápasem jsem spokojený. Dostali jsme se opět o level výše. Ačkoliv jsme před týdnem hráli v plnější sestavě, tím myslím, že jsme nechtěli proti České Lípě riskovat u lehce zraněných Jeana a Hrdiny, navíc do druhého poločasu úmyslně nezasáhl Amrani a chyběl také Sop, který byl s akademiky na MS, jsme v šesti zkušených hráčích doplněných mladými Doležalem a Horou hráli ve vražedném tempu a vydrželi v něm celý zápas,“ uvedl trenér Sparty Beni Simitči.

„Ještě více mě těší, že jsme ve dvou přípravných zápasech jen dvakrát inkasoval, s Démony jsme dokonce udrželi nulu. Oba gólmani, jak v první půli Gerčák, tak po přestávce Vahala, ukázali svou kvalitu,“ pokračoval v hodnocení.

Sparta už vše směřuje k 4. září, kdy od 18:10 hodin před kamerami ČT Sport odstartuje sezonu v aréně na Podvinném mlýně proti nováčkovi z Liberce. „Nechci to nijak zakřiknout, ale jsme spokojení a vše vypadá hodně slibně. Na první zápas jsme určitě připravení. Jsme rádi, že bude v televizi, protože si užijí svoje určitě i diváci, kteří se nedostanou do haly. Do zápasu ale stále zbývá týden a pro nás pokračuje stále stejný rytmus,  nadále budeme naplno trénovat, dodal Beni Simitči.

Démoni Česká Lípa – Sparta Praha 0:5 (0:3)

Branky: 2. Grbeša (Novak), 14. Seidler (Drahovský), 17. Drahovský (Doležal), 27. Novak (Seidler), 40. Drahovský (Grbeša).
Sestava Sparty: Gerčák (Vahala) – Drahovský, Seidler, Novak, Grbeša, Amrani, Hora, Doležal, Pimpolho. Trenér Beni Simitči.