Sparta vyhrála i druhé derby v sezoně a dál vládne Praze

V rámci 13. kola VARTA futsal ligy došlo na všemi očekávané pražské derby. To první vyhrála na své palubovce pražská Sparta 3:1 a z vítězství se radovala i tentokrát, když v Edenu zvítězila 5:2.

Skóre zápasu se poprvé měnilo v 8. minutě, kdy Tihomir Novak uvolnil Tomáše Vnuka, který postupoval sám na domácího brankáře a povedeným obstřelem poslal Spartu do vedení. To hosté udrželi jen minutu, když se o vyrovnání postaral Dodo. Přesto to byla Sparta, kdo po první dvacetiminutovce šel do kabin v lepším rozpoložení, když jí ve 14. minutě vrátil vedení Tomáš Drahovský, když tečoval za záda Žežulky nástřel Novaka.

Ve druhé půli se Spartě podařilo odskočit na rozdíl dvou branek, když ve 31. minutě našel za domácí obranou Vnuk Michala Seidlera, který si obhodil Žežulku a poslal míč do odkryté branky – 1:3. Kapitán Sparty se vzápětí prosadil znovu, když po vyloučení Radovaniče zúročil přesilovou hru a upravil na 4:1.

Seidler byl i u páté trefy Sparty, když křížným pasem našel u domácí branky volného Drahovského, a ten se nemýlil. „Sešívaní“ v poslední minutě utkání ještě dokázali snížit díky trefě Martina Směřičky, ale ta už na výhře Sparty nic nezměnila. I druhé derby aktuální sezony tak mělo stejného vítěze, tedy SPARTU!!!

„Zápas jsem si moc užil. Byl trošku vyhecovanější, ale to k derby patří,“ uvedl na úvod svého hodnocení Tomáš Vnuk, pro kterého to bylo první derby kariéry. „Z mého pohledu to bylo celkově pěkné utkání s velkým množstvím šancí, a to se muselo divákům líbit. Myslím, že jsme zápas kontrolovali a byli lepším týmem. Až tedy na začátek druhého poločasu, který jsme asi trošku zaspali, a Slavia měla dvě velké šance. Naštěstí nás ale podržel Libor Gerčák. Rozhodující pak byla naše třetí branka, která duel definitivně zlomila,“ dodal autor první sparťanské trefy zápasu.

A co k utkání řekl trenér Sparty Beni Simitči:

„Jsem šťastný, že pokračujeme v nastoleném trendu a jsme nadále vládci Prahy. Navíc jsme soupeře porazili ještě větším rozdílem než u nás doma doma, přičemž v Edenu bývá silnější. Byli jsme lepší a vyhráli jsme zaslouženě. Před hráči smekám klobouk. Měl jsem k dispozici šest hráčů, plus mladého Horu a Grbešu, který hrál s poraněnou patou, v bolestech.  O to více před kluky smekám, protože hráli de facto i za něho a museli ze sebe dát ještě o deset, dvacet procent navíc. Říká se, že hrdinové se musí ukázat ve chvíli, kdy je nejhůř, což se potvrdilo. My ukázali, že jsme lepší než Slavia, což jsme v zápase potvrdili ve všech ohledech.

V prvním poločase jsme byli lepší mírně, ale postupem času jsme ve druhé půli převzali jasně otěže a přidali góly. Myslím si, že kdybychom zúročili tyčky, břevna, šance a dvě penalty, tak byl výsledek úplně jiný. Takto je pro Slavii hodně šetrný, a to nepřeháním.

Šli jsme do zápasu s určitým plánem a kluci ho dodrželi do puntíku. Věděli jsme, že Slavia má problémy v začátcích zápasů a dařilo se nám vysokým presingem soupeře dostávat pod tlak. Součástí plánu bylo poté to, že ve chvíli, kdy budeme vést, se o pět až deset metrů stáhneme do obrany a počkáme si na brejky. I v tom jsme uspěli. Třetí část plánu byla, že pokud budeme vést, vystřídáme deset minut před koncem brankáře a Vahy (Ondřej Vahala) pomůže týmu více držet míč, protože umí nohami o něco lépe než Géra (Libor Gerčák).

Kluci hráli takticky na vysoké úrovni, bojovností na nejvyšší úrovni a i když jsme nevyužili nějaké šance, jsem nadmíru spokojený. Po zápase jsem hráčům řekl, ať si užijí o víkendu chvíle slávy, protože od pondělí se budeme soustředit na daleko těžšího soupeře, tedy Teplice. Na páteční duel s nimi se velmi moc těšíme, i vzhledem k tomu, že se bude hrát před televizními kamerami.

Závěrem bych chtěl dodat, že gratuluji všem sparťanům, ať si užívají toto vítězství, protože jsme porazili velkého rivala. V Praze je jenom jeden tým, a to jsme my!“

Slavia Praha – Sparta Praha 2:5 (1:2)
Branky a asistence: 9. Dodo (Jošt), 40. Směřička (Záruba) – 8. Vnuk (Novak), 14. Drahovský (Novak), 31. Seidler (Vnuk), 34. Seidler (Novak), 37. Drahovský (Seidler).
Slavia: Žežulka (Karpiak) – Klíma, Krstevski, Směřička, Jošt, Sita, Leovski, Dodo, Radovanovič, Krasnič, Homola, Záruba, Hájek.
Sparta: Gerčák (Vahala, Bezstarosti) – Seidler, Novak, Grbeša, Hora, Amrani, Vnuk, Cupák, Drahovský.