Sparta vstoupila do sezóny úspěšně, Démonům nadělila 6 branek

Vstup do nové sezony se sparťanům povedl, v prvním utkání cestovali do České Lípy, kde zvítězili proti místním Démonům v celkovém součtu 6:1.

Do utkání vstoupila lépe Sparta, když se již ve třetí minutě prosadil střelou z dálky Carlinhos – 1:0. O pár minut později měli domácí šanci na vyrovnání, ale hosty podržel Andrej Mykytjuk, který si v zápase užil úspěšný debut. V desáté minutě se prosadil kapitán Azem Brahimi, který zkušeně přehodil domácího brankáře – 2:0. Do konce první půle už žádná další branka nepadla.

Sparťané výborně vstoupili do druhého dějství, když se hned ve 21. minutě prosadil křižnou střelou na delší tyč Jesús Gualda – 3:0. O pět minut později Sparta opět udeřila, kdy se podobně jako při prvním gólu prosadil Lukáš Křivánek. Domácí se prosadili až ve 31. minutě, kdy využili standartní situace po faulu před pokutovým územím Pražanů – 1:4. Zbytek zápasu však patřil Spartě, když se prosadili Arton Fejzullahi a Angellot, kteří stanovili výsledek na konečných 6:1.

Andrej Mykytjuk po vítězství nad Démony: „Zápas jsme měli od začátku pod kontrolou, dělali jsme to, co jsme si řekli, kontrolovali jsme hru, a nakonec i poklidně vyhráli, i když po vstřeleném gólu to bylo na obě strany. Myslím si, že možná zbytečně jsme hru otevřeli, ale celkově to dopadlo výborně.“

Karel Kruliš (trenér FCD): „Věděli jsme, že Sparta přijela se silným kádrem a do toho zápasu jsme vstupovali s tím, že nemáme co ztratit a budeme trpělivě bránit a nějakým způsobem zkusíme Spartu potrápit. Myslím si, že první poločas jsme plnili všechno, co jsme měli. V druhém poločase nás ovlivnilo, když jsme dostali v desáté nebo patnácté vteřině gól na 3:0, což nás srazilo zase dolů, a my jsme se snažili tlačit víc dopředu a z toho pramenily chyby, ze kterých jsme dostali góly.“

FC Démoni Česká Lípa vs. AC Sparta Praha 17 – 1:6 | 0:2
Branky: 31. Bialek (Havrda) – 3. Carlinhos (Angellott), 10. Brahimi (Lukšija), 21. Gualda, 26. Křivánek (Angellott), 34. Fejzullahi (Křivánek), 36. Angellott (Brahimi)