Sparta vedla, ale na Chrudim nakonec nestačila

Lepší vstup do zápasu měli sparťané, v 11. minutě poslal po rohu Mladen Kocič míč do levé šibenice. Do konce prvního poločasu ale pak skórovali už jen hostující futsalisté. Nejdříve se o vyrovnání sražením střely Felipeho za záda Ondřeje Vahaly postaral Matěj Slováček, o chvilku později pak ten stejný hráč po hrubce sparťanské defenzívy přízemním zakončením k pravé tyči poslal Chrudim do vedení.

Ve druhém poločase jsme se sice povedlo domácím po trefě Seidlera srovnat, zbytek zápasu ale patřil Východočechům. Ve 32. minutě po skvěle zahraném volném kopu skóroval Felipe, o chvilku později pak už čtvrtou branku Chrudimi přidal při přečíslení 2 na 0 Max. Z rozhodující páté hostující branky do prázdné pražské branky měl radost opět Matěj Slováček.

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha): „Zápas se mi nehodnotí jednoduše, rozhodně jsme neměli v plánu prohrát, ale dobře víme, že je to součást hry. ERA-PACK proměnil víc šancí, takže jim nezbývá nic než pogratulovat. Zápas jsme začali dobře, měli jsme ho pod kontrolou, vedli jsme 1:0 a myslím si, že se to zlomilo, když jsme neproměnili jasnou šanci na 2:0 a vzápětí jsme dostali gól na 1:1. Druhý poločas jsme taky začali dobře, dodrželi jsme pokyny, co jsme si dali, vyrovnali na 2:2. Dneska měl chrudimský gólman lepší den a defacto rozhodl o zápase, když nám chytl několik tutovek.“

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Byl to krásný zápas dvou skvělých týmů, viděli jsme hodně šancí na obou stranách. Kdo dorazil, utkání se mu muselo líbit. Myslím si, že jsme si vyhrát zasloužili, protože jsme měli více jasných příležitostí. První poločas jsme zvládli skvěle, na začátku druhého jsme měli špatné momenty, které znamenaly řadu faulů a inkasovaný gól. Poté jsme se vzpamatovali a začali hrát znovu velmi dobře. Bohužel jsme poměrně brzy posbírali pět faulů, kvůli čemuž jsme museli změnit naši strategii a nemohli bránit s takovou silou, jak by se nám líbilo. Hráči dodržovali přesně to, co bylo stanoveno a chci jim za zápas poděkovat. Při pohledu na tabulku bylo jasné, že šlo o nesmírně důležité vítězství, které nás udrželo v boji o první příčku.“

AC Sparta Praha – FK ERA-PACK Chrudim 2:5 (1:2)
Branky: 11. Kocič, 22. Seidler (Drahovský) – 16. Slováček (Felipe), 18. Slováček, 32. Felipe (Everton), 37. Max (Slováček), 39. Doša.