Sparta splnila povinnost a z Mýta veze tři body!

Dlouhou dobu Sparta v pardubickém kraji výsledkově tápala, v posledních deseti minutách spustila gólovou lavinu a z Vysokého Mýta si odváží plný počet bodů.Hosté vlétli na svého soupeře a měli několik obrovských šancí, které ale nedokázali využít. Domácí celek využil hned dvě své šance a šel do rychlého dvoubrankového vedení. Opaření Pražané se dostali na dostřel ve 12. minutě, kdy se prosadil Darrier. V prvním poločase již branka nepadla, skóre tedy svítilo 2:1 pro domácí.

V druhém poločase Sparta zlepšila obranou fázi a začla hrát lépe, přesto se paradoxně opět prosadil domácí Nejzbach a na Spartu čekal deset minut před koncem utkání nelehký úkol. Svěřenci trenéra Simitčiho zaveleli k otočce v 32. minutě. Během tří minut se postupně prosadili Brahimi, Darrier a Maxharraj. Závěr zápasu si Sparta pohlídala a odskočila ve skóre na konečných 6:3.

Teď čeká Sparťany opět reprezentační pauza. Další zápas čeká Sparťany 14. října doma v Řepích proti Helasu Brno.

1.FC Nejzbach Vysoké Mýto – Sparta Praha 3:6 (2:1)
Branky: 8. Mach (Gerčák), 9. Rajnoch, 30. Novotný (Jiráský) – 12. Darrier (Maxharraj), 32. Brahimi (Maxharraj), 33. Darrier (Maxharraj), 34. Maxharraj (Fernandez), 39. Brahimi (Kelmendi), 40. Kelmendi (Maxharraj).

Ohlasy po zápase

Michal Jiráský (hráč 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto): „V zápase se Spartou jsme sahali po bodech. Osm minut do konce jsme vedli 3:1. Bohužel, Sparta dokázala zápas otočit. Pokud takto budeme hrát proti jiným týmům, nemám strach o body.“

Beni Simitči (trenér Sparty): „Kdybychom v páté minutě vedli 5:0, nikdo by neřekl ani popel a místo toho dvakrát inkasujeme! Pak se honíme se soupeřem, abychom dotáhli výsledek a přitom jsme prohrávali 1:3. Co jsem měl vyčítat klukům, to dostali o poločase a druhý poločas byl z naši strany už o hodně lepší směrem k bránění stylu Mýta. Směrem dopředu nemám co vyčítat, spíše chválit, protože jsme si vyprodukovali spoustu stoprocentních šancí. Kdybychom proměnil šance, tak byl výsledek dvojciferný. Nejvíc mě potěšila vnitřní síla týmu, že za stavu 1:3 otočil výsledek na 6:3. Gratuluji Vysokému Mýtu k bojovému výkonu a držím jim moc palce v záchraně. Děkuji sparťanským fanouškům, kteří si našli cestu do haly a podpořili nás.“