Sparta zamíří do haly ligového nováčka

Přestávku mezi reprezentačními srazy vyplní Sparta duelem 4. kola 1. Futsal ligy s Vysokým Mýtem. Do nejmenší ligové haly se Sparta vrací po více než čtyřech a půl letech.Pražané se budou snažit navázat na vítězné derby a připsat si další tři body do ligové tabulky. Proti soupeři ze spodní poloviny tabluky to nebude nic jednoduchého. Domací tým požene v předsváteční večer k dobrému výkonu nejen domácí fanoušci, ale i legenda českého futsalu Libor Gerčák. Návrat do nejvyšší soutěže se povedl Mýtu po minulé sezoně, ve které Nejzbach skončil druhý a využil nabídky po odstoupení Svarog FC Teplice.

V prvních třech duelech Mýto nezískalo ani jeden bod, navíc vypadlo z Poháru SFČR. Na nepovedený start tak vedení klubu reagovalo odvoláním trenéra. Martin Brychta skončil také v dalších klubových funkcích. Nejlepším střelcem domácích je David Formáček, který se dokázal prosadit hned třikrát, dvě asistence si připsal bývalý brankář Sparty Libor Gerčák.

Sparťané si plnili reprezentační povinnosti a tento duel budou chtít zvládnout. Klubovým statistikám vévodí ze šesti body Darrier. Svou bilanci si může vylepšit v úterý večer 27.9. od 20 hodin ve Sportovní hale ve Vysokém Mýtě.

Ohlas před utkáním

Beni Simitči (trenér): „Po delší repre pauze se kluci nemůžou dočkat dalšího ligového zápasu. Tentokrat nás čeká Vysoké Mýto, kde jsme naposledy hráli, když ještě byli v 1.lize a měli jsme super sparťanskou kulisu z místních a okolních fans, doufám že i tentokrát bude v hale také plno. Osobně jako hráč a i jako trenér strašně rád jsem vždy jezdil do Vysokého Mýta a tentokrát to bude to samé. Jsme favorité, a to musíme potvrdit v zápase na palubovce.“