Reprezentační pauza je u konce. Sparta hostí brněnský Helas

Předposlední reprezentační přestávka tohoto roku je u konce. Spartu čekají v říjnu tři ligové duely, ten první sehraje v pátek večer proti Helasu Brno.Celek z Jihomoravského kraje je pro celek z Řep oblíbeným soupeřem. Za šestnáct posledních duelů Helas porazil Spartu jen jednou. Stalo se to v lednu tohoto roku a prohra to byla pro Pražany hodně bolestivá. Brno doma vyhrálo před televizními kamerami 7:1, Sparta má tak svému příštímu soupeři co vracet.

Nebude to žádná procházka růžovou zahradou. Brno během úvodních čtyř kol ztratilo body pouze jednou za remízu na půdě České Lípy, má na svém kontě tedy o bod víc než mužstvo trenéra Beniho Simitčiho. Helas zamíří do Prahy také s Davidem Cupákem a Tarikem Lukšijou, kteří v minulosti oblékali rudý dres a v letošní sezóně se jim bodově daří. V brance navíc může nastoupit další bývalý Sparťan Andrej Mykytjuk.

Sparta se po debalku v Plzni zvedla a od té doby zaznamenala dvě ligové výhry a postup v Poháru SFČR. Daří se zejménu Drilonu Maxharrajovi, který si za poslední dva zápasy připsal hned sedm kanadských bodů za tři branky a čtyři asistence. Bodově mu zdárně sekunduje Darrier s osmi body v tabulce produktivity. Nejlepším střelcem Pražanů je pětigólový Azem Brahimi, který tak zažívá velmi povedený návrat do sparťanské kabiny.

Domácí celek se bude chtít výhrou posunout přes svého soupeře. Snahu týmu z Řep můžete sledovat 14. 10. od 20 hodin ve Sportovním centru v Řepích. O možnosti sledování online Vás budeme informovat prostřednictvím sociálních sítí klubu.

Ohlas před utkáním

Beni Simitči (trenér) : „Konečně se opět roztáčí ligový kolotoč. V pátek k nám přijede Helas z Brna, který v nové sezóně ještě neprohrál a my jsme na domácí půdě také zatím neporažení. Helas letos dobře posílil, Honza Loup konečně uvolnil trochu víc dveře od klubové kasy a výsledky jsou hned znát. Nicméně přes veškerý velký respekt, co k nim máme, doma určitě body ztratit nechceme a půjdeme plnou silou vyhrát. “