Sparta doma zdolala Vysoké Mýto. V pátek ji čeká Mělník

V pondělí byla na programu dohrávka 15. kola 1. Futsal ligy. Po delší době se Pražanům podařilo získat doma tři body, když porazili 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto 3:0.První poločas se nevyvíjel dle představ trenéra domácích. Hosté sice přijeli v okleštěné sestavě, ale obraný val a hra na brejky slavila úspěch a byl to právě Nejzbach, který měl šance na vedení v zápase, Formáček ani Palátka však nedokázali procedit míč za záda brankáře Cristiana. Na druhé straně likvidoval střelecké pokusy s klidem jemu vlastním Libor Gerčák. Do kabin se šlo za bezbrankového skóre.

Nervózní domácí příznivci se dočkali rozuzlení až v druhé půli. Sparta do ní vstoupila mnohem aktivněji a pohybově lépe vybavená. Rozvázané nohy využil jako první ke skórování Martin Hora, když střelou z blízka propálil bránkáře hostů. Mýto se snažilo stále dodržovat svou taktiku, a na to se trenér Simtči rozhodl zareagovat vytažením Cristiana k půlící čáře. To přineslo své ovoce po půl hodině hry, Kelmendi našel před práznou brankou Rukovciho a bylo to 2:0. Výsledek 3:0 uzavřel rovněž po sehrávce Kelmendiho Mikus. Na závěr se mohl ještě radovat Rukovci, ale trefil pouze břevno. Na skóre nezměnila nic ani závěrečná powerplay Vysokého Mýta.

Na další match se mohou těšit domácí příznivci již v pátek, kdy do Sportovního centra v Řepích dorazí SK Olympik Mělník. První utkání v sezóně skončilo remízou 4:4. Utkání začíná v 20 hodin.

Sparta Praha – 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto 3:0 (0:0)
Branky: 22. Hora (Rukovci), 30. Rukovci (Kelmendi), 36. Mikus (Kelmendi).

Ohlasy po zápase

Cristiano (brankář Sparty): „Byl to pro nás těžký zápas. Nehráli jsme úplně dobře první poločas dopředu. V poločase jsme si něco řekli a nakonec zápas dotáhli do vítězného konce. Důležité je, že jsme konečně vyhráli za tři body.“

Libor Gerčák (brankář Nejzbachu): „K utkání jsme zajíždějí v okleštěné sestavě, ale i tak jsme utkání zvládli vcelku dobře. Škoda nevyužitých šancí v prvním poločase, utkání se mohlo vyvíjet jinak. Spartě gratulujeme ke třem bodům.“