Sparta podlehla Helasu. V pondělí doma přivítá Vysoké Mýto.

Vzájemné zápasy týmů z Brna a Prahy bývají hodně třaskavé. Nic jiného se nedalo čekat ani od utkání 16. kola 1.Futsal ligy, kdy na Vodovu dojela Sparta Praha. Kromě toho, že jsou oba dva týmy z největších dvou měst v ČR, tak to k sobě nemají daleko ani v tabulce tuzemské nejvyšší futsalové soutěže a o to byl tento zápas ještě zajímavější.

První šance utkání, která byla taková, že si ji diváci mohou pamatovat i po utkání, přišla v páté minutě. Na svědomí ji měli hosté. Helas ani ne minutu na to vyrovnal počet šancí na vstřelení gólu, ale skóre se neměnilo. Ukazatel skóre ukazoval dvě nuly i ve 14.minutě. Míč končí po velké šanci pražanů v rukou domácího brankáře Marka Konečného. O necelé dvě minuty později se divákům v hale naskytla podobná situace, ale Konečný tentokrát míč vyráží. Nakonec tedy první poločas končí bez branek.

Druhý poločas začal pro Helas velmi dobře. Ve 23. minutě zúročil Mužíkovu přihrávku v úvodní gól utkání MATEJOV – 1:0. V polovině 25. minuty bylo srovnáno. MATHEUS poslal míč za záda Konečného – 1:1. Srovnaný stav nevydržel ale dlouho. Minutu po brance Sparty je tu spolupráce Davida Cupáka s Milanem SVOBODOU a druhý jmenovaný dává na 2:1. Následně bylo k vidění několik vypjatých situací na obou stranách. Skóre zůstalo ale stejné až do 33. minuty. Přihrávku Poula přetavil v branku Lukšija – 3:1. Hosté ještě tento zápas nevzdali a snižují vedení Helasu na jednu branku. Autorem tredy do černého byl RUKOVCI – 3:2. Sparťané to pak zkouší i bez brankáře, ale střela Matheuse teď zamířila těsně nad bránu domácích.

Body Sparta nechala na půdě Helasu již podruhé v řadě. O nápravu se pokusí družina Beniho Simitčiho v pondělí, kdy doma v Řepích odehraje odložený zápas 15. kola proti Vysokému Mýtu. Zápas začíná v 20:30

Helas Brno – Sparta Praha 3:2 (0:0)
Branky: 23. Matejov (Mužík), 26. Svoboda (Cupák), 33. Lukšija (Poul) – 25. Matheus (Luis), 34. Rukovci (Luis).

Ohlasy po utkání:

Tarik Lukšija (hráč, Helas Brno): „Po nezvládnutém utkání v Liberci jsme tento pátek museli získat ztracené body. Celý týden jsme se na důležitost utkání připravovali fyzicky a hlavně psychicky. Opět jsme do poslední chvíle nevěděli s čím Sparta přijede, ale to nás nějak neomezovalo v přípravě. My jsme byli připravení na všechno. V poslední chvíli jsme viděli sestavu Sparty a změnili jsme trošku bránění. Průběh utkání tomu i odpovídal. My jsme diktovali hru a Sparta čekala na protiútoky. Když jsme dali branku na 3:1, tak šla Sparta okamžitě do powerplay, díky které jsme se dostali trošku pod tlak, ale nakonec jsme to dotáhli do vítězného konce a bereme důležité 3 body!”

Beni Simitči (trenér, Sparta Praha): Zápas jsme si prohráli sami dvěma vlastními góly a protože nám chybělo trio hráčů Brahimi, Kelmendi, Maxharraj. Chyby možná pramenili z únavy, ale dát si dva vlastňáky jsem ještě za takovou dlouhou kariéru, co mám, nezažil. Nicméně musím před kluky smeknout, protože ti, co hráli, hráli v průměru 30 min! Helas jsem dlouho neviděl tak slaboučký, ale i přesto vyhráli, i když dali jen jeden gol, za což jim samozřejmě gratuluji.“

Zdroj: Helas Brno, vlastní