Sparta doma bez porážky. Tentokrát to odnesl Mělník

V rámci 17. kola přívítali Sparťané v Řepích futsality Olympiku Mělník. Domácí diváci viděli zlepšený výkon svého týmu a díky lepší koncovce se mohli Pražané radovat ze tří bodů.Nic se ale nerodilo pro domácí snadno. V prvním poločase vládli ofenzívy obou celků. Řádení útoků přineslo v úvodním dějství hned sedm branek. O tu první se postaral domácí Luis. Na jeho trefu zareagoval hráč z Brazílie, Joao Carlos. V 10. minutě se prosadil Kelmendi, ale i tentokrát Mělník zareagoval. Náskok přinesla domácím až čtrnáctá minuta, když se během krátké doby prosadili Mikus s Kelmendim. Ani to ještě nebyl konec v první půli. Na 3:4 z pohledu hostů korigoval Silva.

V druhém dějstí už padaly branky jen do mělnické sítě. Sparta využila chyb v hostující hře a trpělivě čekala na své šance. Rozuzlení přišlo v během tři minut od 24. a 26. minuty. Nejprve se trefil Matheus, po té Luis. Skóre ustanovil v 36. minutě svou druhou trefou v utkání Mikus. Sparta opět doma zvítězila, tentokrát nad Olympikem Mělník 7:3.

Sparťané jsou na třetím místě tabulky 1. Futsal ligy s náskokem pěti bodů na Slavii. V příštím kole Sparta zavítá na sever Čech, do haly Démonů z České Lípy. Utkání začíná v pátek 3.2. ve 20:30.

Sparta Praha – SK Olympik Mělník 7:3 (4:3)
Branky: 8. Luis (Fernandes), 10. Kelmendi (Matheus), 15. Fernandes (Rukovci), 15. Kelmendi (Matheus), 24. Matheus (Fernandes), 26. Luis (Kelmendi), 37. Fernandes (Hora) – 9. Joao, 11. Wilder (Joao), 19. Wilder.

Ohlasy po zápase

Melos Kelmendi (hráč Sparty): „Dnes jsme šlapali úplně jinak než v pondělí. Soupeř také chtěl hrát více dopředu, což nám vyhovovalo. Dařilo se nám proměňovat šance a díky tomu jsme dnes vyhráli. Podali jsme dobrý týmový výkon, stále ale máme co zlepšovat.“

Jakub Němec (trenér Olympiku): „Zápas jsme si prohráli sami opět díky zbytečným ztrátám, kterými jsme darovali Spartě většinu gólů. Bylo znát, že nám dnes chyběli čtyři hráči základní sestavy, zejména v týmové sehranosti. Sparta dnes sice nepředvedla nějak extra dobrý výkon, ale dnes to na nás stačilo. My teď musíme udělat všechno proto, abychom se těchto výkyvů formy už konečně zbavili a hráli stabilně týden co týden stejně dobře, jako hrajeme doma.”