Sparta chce potvrdit třetí místo. Doma naposledy v základní části přivítá Liberec

21. kolo 1. Futsal ligy nabídne domácím fanouškům poslední možnost shledat svůj tým doma v Řepích před playoff. Základní část okoření Pražanům futsalisté Liberce.Po výhře 7:4 nad Perštejnem je Sparta jen jeden zápas od zisku třetího místa. A jelikož v posledním zápase čeká na svěřence Beniho Simitčiho Chrudim, je teď ideální možnost udělat ten rozhodující krok v cestě za třetím místem po základní části. Stačí k tomu jediné, porazit tým ze severu Čech.

Nebude to, ale žádná procházka růžovým sadem. Liberečtí často ve vzájemných zápasech kladou odpor. Tento fakt potvrzují i poslední duely. Výhra Liberce v Řepích minulý rok byl historický počin proti Spartě, v posledním duelu pod Ještědem se oba celky rozešli smírně výsledkem 2:2.

Nejlepším střelcem Liberce je Marek Bína. Hráč téměr s reprezentační formou se trefil v této sezóně již 24krát. To řadí 22letého futsalistu na šesté místo tabulky střelců. Nejlepším aktivním hráčem Sparty v tabulce bodování je Melos Kelmendi, ten se podílel na 23 gólech Sparty.

„Vůbec poprvé totiž bude řídit utkání nejvyšší soutěže žena. Nominaci dostala talentovaná Alice Vévodová, která letos byla zařazena listinu futsalových rozhodčích FIFA. Jejím kolegou na place bude zkušený Miroslav Chládek, “ uvedl Michal Pavlík na webu soutěže. I to samozřejmě je milník, na který budou všichni zvědavi.

Poslední domácí zápas v základní části začíná v pátek v 20:00 ve Sportovním centru v Řepích.

Ohlasy před zápasem

Luis (Sparta): ”Všichni víme, o co hrajeme. Chceme vyhrát a urvat třetí místo v tabulce. Navíc hrajeme doma a chceme naše publikum potěšit.”

Jakub Dlask (brankář FTZS): “Znovu nás čeká velmi těžký soupeř, ale my chceme zopakovat výkon ze zápasu s Chrudimí. Být důslední při bránění a nevypustit žádný souboj. Naposledy jsme na Spartě dokázali vyhrát a věříme, že se nám to může znovu povést. Musíme hrát zodpovědně a proměňovat šance, které se nám naskytnou.”