Sparta zlomila houževnatého soupeře na konci prvního poločasu

V rámci 18. kola 1. Futsal ligy Sparta přivítala oblíbeného soupeře ze severu Čech. Ani tentokrát to nebylo ze strany domácích výsledkově přesvědčivá, ale na uchování neporazitelnosti v Řepích to Spartě stačilo.Řepští poučeni nezdarem v České Lípě, Sparťané se na zápas zkoncentrovali již od úvodních minut. Herní převahu se dlouho nepodařilo gólově vyjádřit. Úsílí bylo vidět hlavně v defenzívě, když dobrá organizace obrany nedovolovala Rapidu výrazněji zahrozit. Sami domácí udeřili až na konci prvního poločasu. Matheuse nejprve Klečka vychytal, poté však brazilský šikula vyčíhal moment před brankou a doklepl sehrávku svého spoluhráče Brahimiho o tyč do prázdné branky.

Prvním pět minut druhého dějství patřilo Spartě, z ničeho nic se ale do hry dostal i Rapid. Hosté se dostali v 25. minutě do rychlého brejku, ale míč skončil nad brankou Hůly. Další akce Ústí dokázala pokrýt skálopevná obrana týmu z Řep. Ve 32. minutě udeřili Pražané podruhé v tomto zápase. Opět klapla kosovská kombinace a míč se do sítě dostal po ose Kelmendi – Rukovci. Hosté ze severu Čech zkusili své štěstí při powerplay. Sparta na domácím hřišti přehrála Rapid Ústí nad Labem poměrem 2:0.

Další soupeř ze severní části republiky čeká na Spartu v dalším kole. Tentokrát bude soupeřem Sparty TJ Spartak Perštejn

Sparta Praha – FC Rapid Ústí n. L. 2:0 (1:0)
Branky: 19. Mahteus (Brahimi), 32. Rukovci (Kelmendi).

Ohlasy po utkání

Matěj Čapek (hráč Ústí nad Labem): Proti Spartě jsme neodehráli špatný zápas, počítají se však body a ty jsme bohužel nezískali. Škoda obdržené branky na konci prvního poločasu, po které získal soupeř více klidu.

Michal Hůla (hráč Sparty) : „Vědeli jsme, že to nebude úplně jednoduché, protože Ústí potřebuje každý bod. Připravovali jsme se na to po špatném výkonu v České Lípě, takže to nebylo úplně příjemné. Byla tam trochu nervozita, abychom soupeře napodcenili. Dopadlo to tak, jak to dopadlo, tři body zůstaly doma a budeme se připravovat na další težký zápas.“