Poslední domácí zápas sezóny se Spartě nepovedl. Podlehla Liberci

Neporazitelná doma. Alespoň to platilo pro tým z Řep do 20. kola 1. Futsal ligy. Svěřenci Beniho Simitčiho podlehli Liberci 3:4 a výrazně si zkomplikovali boj o třetí místo.Do Prahy zamířil soupeř, proti kterému se domácím v poslední době výsledkově příliš nedaří. FTZS Liberec přijel povzbuzen výkonem proti Chrudimi s cílem bodovat. Naopak Sparta chtěla vyhrát a zajistit si tak třetí místo v tabulce. Úvod zápasu vyšel lépe Pražanům, v třetí minutě se prosadil Luis. Fanoušci si přišli na své od 14. do 16. minuty, kde padla hned čtveřice branek. Z této gólové salvy odešel lépe Liberec, který vedl 3:2.

V druhém poločase Sparta změnila brankáře a přístup k utkání. Své šance nedali Kelmendi ani Rukovci, a tak to na sebe vzal Brazilec Matheus. Z vyrovnání se ale domácí radovali jen chvilku. Jelínek opět vystřelil a dal svůj druhý gól v zápase. Domácí zkusili dlouhou sedmiminutovou powerplay, ale ani z ní nedokázali obrátit výsledek. Ten mohl ještě vylepšit Liberec, ale pouze cinkal na tyče opuštěné branky.

Teď je na řadě reprezentační pauza. V posledním kole pak 13.3. Sparta vyzve Chrudim.

Sparta Praha – FTZS Liberec 3:4 (2:3)
Branky: 3. Luis (Matheus), 15. Matheus, 28. Matheus (Kelmendi) – 14. Vyčítal (Jelínek), 16. Benek, 16. Jelínek, 30. Jelínek.

Ohlasy po utkání

Marian Baláž (vedoucí týmu): Nepřijatelný výsledek pro nás v boji o třetí místo. Liberec ukázal, jak se bojuje. My si z toho musíme vzít příklad a zkusit zaskočit příští týden Chrudim.

Dominik Vogt (brankář FTZS): “Musím říct, že je to úžasný pocit vyhrát proti takovému týmu jako je Sparta Praha. Z mého pohledu musím pochválit všechny kluky, co dnes naskočili, nechali jsme na palubovce všechno a byly jsme po zásluze odměněni třemi body. Děkujeme všem lidem, co nám fandili v hale, ale i u onlajnů.”