Reakce prezidenta Sparty na zavádějící vyjádření předsedy Slavie! 

Vážení sportovní přátelé, nejen fanoušci pražské Sparty,

nejsem zdaleka příznivcem neustálých konfrontací a mediálních přestřelek, naopak se vždy snažím řešit situace s nadhledem a odstupem. Nicméně v případě, že je kdekoliv prezentována nepravda anebo dokonce záměrná lež, nezbývá mi než reagovat. To je příklad posledních vyjádření představitele futsalové Slavie – pana Kolmana.

V článku na internetových stránkách zmíněného klubu, který s odstupem převzal i internetový portál eFutsal.cz, uvádí pan Kolman celou řadu nepravd a mnohdy i úmyslných lží.

Když začnu tou na první pohled nejvíce do očí bijící – otázka gólmana Žežulky. Nikdy jsme toho hráče nekontaktovali! Jde o mladého perspektivního, brankáře, který může v budoucnu vyrůst ve velmi dobrého ochránce svatyně. Nicméně v současnosti ve Spartě máme tři gólmany, takže bychom mohli panu Kolmanovi spíše brankáře prodat – je otázkou, jestli by po zkušenostech, které s ním hráči mají, do Slavie někdo z nich ze Sparty šel.

Dalším bodem je otázka hráče Hrdiny. Nepopírám, že jsme o něj projevili ve Spartě zájem, protože bychom futsalistu jeho ražení uvítali. Signál dal i sám hráč, který vyjádřil nespokojenost se svou situací ve Slavii. Během zhruba tří týdnů pan Kolman střídavě odmítal a vzápětí zvyšoval statisícové částky za Hrdinův přestup, přičemž nejdříve argumentoval hráčovým případným startem proti Slavii ve čtvrtfinále, a poté zájmem zahraničních klubů. Mezitím bez souhlasu hráče a v naprostém rozporu s jeho názorem uplatnil opci ve smlouvě, která prakticky hráči brání v odchodu – pan Kolman poukazuje na to, že mu to směrnice svazu umožňuje – i kdyby tomu tak bylo (mimo jiné mnoho právníků má zcela opačný názor) dovolte mi jednu kacířskou myšlenku: Co kdyby chtěl uplatnit opci proti vůli klubu hráč, což směrnice dle vyjádření pana Kolmana také umožňuje. Platil by ho v tomto případě pan Kolman přesto, že ho nechce, a to celou další sezonu? Tomu se dá věřit opravdu velmi těžko …

Jako člověk, který reprezentuje kluby v rámci komise futsalu, zesměšňuje pan Kolman ve svém vyjádření snahu o dobré a korektní vztahy mezi kluby. On to uvádí na příkladu dvou pražských mužstev, ale snadno se to dá zobecnit. Ostatně klubové vztahy ostře kritizoval na grémiu i předseda komise futsalu.

Dalo by se polemizovat dál, ale raději jinak. Nestálo by za to se hlouběji zamyslet, kdo kalí vodu svými intrikami?!!!  Kdo místo toho, aby se věnoval zvýšení prestiže futsalu, samozvaně mezi řádky vyzývá ke svržení stávajícího předsedy a sekretáře, k čemuž hledá oporu v dotazníku, který klubům rozesílá?

Jedno české přísloví zní: „Zameť si nejdříve před svým prahem!”

Ago Simitči
prezident futsalového klubu AC Sparta Praha