Poslední zápas roku. Do Řep míří Plzeň.

Rok 2022 se blíží ke konci a s ním i kolotoč 1. Futsal ligy. Pochopitelně jen pro tento rok. Futsal se vrátí zpět v lednu. Lepšího soupeře si na rozlučku Sparťané nemohli přát. V rámci 13. kola se v Řepích představí vedoucí celek ligy.A není to nikdo jiný než SK Interobal Plzeň. A stejně jako s Olomoucí to bude třetí vzájemný souboj této sezóny. Po prohraném ligovém zápase přišla záplata v rámci poháru. Zajímavé také je, že od roku 2019 se nikdo neradoval ve vzájemných zápasech z výhry dvakrát za sebou. Plzeň prošpikovaná bývalými hráči Sparty dojede na svůj poslední match roku nabitá sebevědomím a také vědomím, že v případě výhry zůstanou jasně prvním celkem tabulky i po Vánocích. Kádr Interobalu se skládá s hráčů české a slovenské reprezentace. Nejproduktivnější hráči celé soutěže Michal Seidler a Michal Holý, ostrostřelec Lukáš Křivánek nebo fantom v brance Ondřej Vahala či veteráni Rešetár s Kozárem. Nebezpečná je Plzeň na každém koutku hřiště a Pražané se budou muset koncentrovat po celý zápas.

A právě soustředěnost byla problémem svěřenců v posledních duelech, zejména venku hraných. Doma s Chrudimí to byla jiná písnička. Všeobecně, jako kdyby se proti silnějším celkům hrálo Spartě lépe. Potvrdil to zápas v Plzni nebo zmíněná remíza s úřadujícím mistrem. Stále více promlouvá do statistik Loni Maxharraj. Nebýt jeho produkce, tak by Sparta měla větší problémy. Reprezentant Kosova nastřádal v probíhajícím ročníku 18 branek a je na tom stejně, jak na druhé straně barikády Michal Holý. V celkové produktivitě pak patří Drilonovi třetí místo.

Podle zavedených pořádků je teď řada na našem soupeři. Ale pravidla jsou tu od toho, aby se porušovala. Poslední zápas tohoto roku přinese skvělou podívanou. Sparta bude usilovat o další skalp favorita v pátek od 20:30  jako vždy, ve Sportovním centru v Řepích.

Ohlas před utkáním

Beni Simitči (trenér): “ V Pátek máme poslední zapas v letošním roce a defacto i druhé kolo “jara”. Těším se moc na Plzeň, protože to je momentálně tým, kde jim funguje úplně vše a dávají branky.  Pro nás to bude super těžký zapas proti momentálně nejlepšímu týmu ligy. Nicméně vím, že kluci v takových zápasech podávají úplně jiný výkon,  než proti Olomouci, takže o motivaci máme vystaráno!