Sparta uhájila domácí neporazitelnost. K výhře nad Plzní moc nechybělo.

Poslední zápas před vánoční přestávkou se v Řepích představila v rámci 13. kola 1. Futsal ligy Plzeň. Třetí vzájemný duel v této sezóně skončil smírem 2:2.Třetí zápas a třetí jiný výsledek. Po ligové výhře Plzně a pohárové jízdě Sparty se tentokrát zrodila remíza. V prvním poločase, který přinesl zábavu hned z úvodu, šla do vedení Plzeň. V 6. minutě se po chybě domácích v rozehrávce prosadil Rešetár. Vyrovnáno bylo o šest minut později. Po milimetrovém rozehrání rohového kopu Mikusem se před brankou uvolnil Fabricio a pohotově uklidil míč za záda brankáře Vahaly. V dalších šancích se činili brankáři nebo jako v případě Maxharraje branková konstrukce. Rozuzlení prvního dějství přinesl 14 vteřin před koncem Maxharraj, který po brejku a sehrávce Rukovciho poslal, i s přispěním skluzujícího Rešetára, Spartu do vedení.

V úvodu druhé půle trefil tyč Maxharraj. Následovala pasáž, která přinesla šance na obou stranách, ale také spoustu nepřesností. Plzeň uspěla až pět minut před koncem, kdy se při powerplay prosadil Holý. V závěru již nikdo nechtěl udělat chybu a tak utkání skončilo remízou 2:2.

Sparta se ukládá k vánočnímu spánku. Přejeme Vám příjemné prožití svátků a hodně štěstí v novém roce. A ten začne hned pěkné od podlahy – dalším pražském derby.

Sparta Praha – SK Interobal Plzeň 2:2 (2:1)
Branky: 12. Fabricio (Mikus), 20. Maxharraj (Rukovci) – 6. Rešetár (Künstner), 35. Holý (Kozár).

Ohlasy po zápase

Beni Simitči (trenér Sparty): “Kdyby mi před zápasem někdo nabídl remízu, tak bych ji bral hned. Teď po zápase mám smíšené pocity, protože nás dělilo pět minut od vítěztví. Myslím si, že o pár šancí jsme byli blíže my k vítěztví, ale nakonec i remíza není špatná. Doma jsme letos neporažení a to je první plán. Chceme, aby to zůstalo i po Novém roce.“

Michal Seidler (hráč Plzně): “ Myslím si, že to bylo velmi kvalitní utkání , šlo vidět, že ani jeden tým nechtěl prohrát . Místo toho abychom odskočili na rozdíl dvou branek,  tak uděláme 2 hrubky z kterých nás Sparta potrestala. Myslím si, že remíza byla zasloužená.”