Kouzlo řepské haly opět zafungovalo. Sparta porazila Helas v prodloužení

První čtvrtfinále mezi Spartou a Helasem se očekávala napjatá série. To první zápas potvrdil do puntíku. Sparta vyhrála 4:3 po prodloužení a slaví zisk prvního bodu.
Do vedení mohla jít v úvodu utkání Sparta. Brahimi ale výhodu pokutového kopí přetavil jen ve střelu do tyče. Do vedení tak šel hostující Helas. Havel prodal své zkušenosti a naservíroval lahůdku Matejovovi – 0:1. Spartě se podařilo vyrovnat v 15. minutě. Brno si vyzkoušelo powerplay, Matějov zaváhal na středu pole, Matheus postrčil Rukovcimu a kosovský hráč si pohrál s defenzivou hostí – 1:1. Následnou pohodlností pak Sparta vrátila vedení Helasu zpět. Lukšija zužitkoval pobídku  Danka – 2:1. Golóvý první poločas dokonal vyrovnávající brankou Kelmendi 2:2.

V druhé půli se hrálo o výhodu v podobě vedoucího úderu. Skóre se měnilo ve 32. minutě. Spartě priřknul vedení Rukovci. O tři minuty později Helas vyrovnal. Podruhé v zápase do toho vstoupila úderná dvojice Havel – Matejov. Hůla zlikvidoval před koncem tutovku Cupáka a oba týmy se připravovali na prodloužení.

To přineslo rozúzlení až v 50. minutě. Kosovský večer završil Kelmendi provedenou kombinací svého týmu. Družina trenéra Simitčiho tak připisuje do čtvrtfinálové serie první bod.

Sparta Praha – Helas Brno 4:3 po prodloužení (2:2,3:3 – 3:3)
Branky: 15. Rukovci (Matheus), 19. Kelmendi (Fernandez), 29. Rukovci, 50. Kelmendi (Fernandez) – 2. Matejov (Havel), 17. Lukšija (Danko), 35. Matejov (Havel)
Ohlasy po utkání 

Melos Kelmendi (hráč Sparty): „Ze začátku utkání jsme příliš neměli sance. Helas přijel dobře připraven. Nepomohla tomu ani nepřiměřená penalta. Hosté šli do vedení, my jsme ukázali sílu a skóre otočili. Škoda, že to došlo nakonec až do prodloužení. Byl to kvalitní play off futsal a jsme rádi, že jsem doma urvali první bod.“

Pavol Matejov (hráč Helasu Brno): „Jen těžko se mi hledají slova po tak náročném zápase v Praze. Utkání bylo vyrovnané a bojovalo se do poslední minuty. Mrzí nás gól v posledních sekundách druhého prodloužení, ale bohužel, takový je futsal. Musíme se poučit z chyb, rychle zregenerovat a koncentrovat se na druhý zápas v Brně, kde budeme chtít odčinit tuto prohru. Myslím si, že všichni kluci si zaslouží pochvalu za nasazení a odvedený výkon!”