Bod z Mělníku zachránil v poslední vteřině Spartě z Maxharraj

Páteční večer se hráčům z Řep nedýchalo nejlépe. Ve středních Čechách prohrávali od úvodních minut a nebýt šťastného konce, tak se do Prahy vrací bez bodu.Začátek úvodu nezastihl Spartu v dobrém rozpoložení, nedařila se plit taktika a toho využil již v druhé minutě ex-Sparťan Jiří Vokoun. Hosté se poprvé prosadili až v 15. minutě Maxharraj. Nadšení ze vstřelené branky trvalo jen minutu, domácí Šiler poslal Mělník do vedení. Náskok do konce poločasu navýšil ještě Gabčo.

V druhém poločase nastartoval Pražany brzký gól Brahimiho. Na další střelecký zápis se čekalo až do 35. minuty. Šiler poslal svou druhou trefou v utkání Mělník blízko další výhře na své palubovce nad Spartou. To odmítl nejprve v 37. minutě Fabricio, aby alespoň bod Spartě zajistil se zazněním klaksonu šťastnou trefou Maxharraj.

Další zápas čeká Spartu v neděli, kdy v rámci čtvrfinále poháru zavítá na půdu SKUP Olomouc.

SK Olympik Mělník – Sparta Praha 4:4 (3:1)
Branky: 2. Vokoun (Šiler), 16. Šiler (Šanda), 18. Gabčo (Joao), 35. Šiler (Sváta) – 15. Maxharraj (Darrier), 23. Brahimi (Darrier), 37. Fabricio (Darrier), 40. Maxharraj (Kelmendi).

Ohlas po zápase

Beni Simitči (trenér Sparty): „Gratuluji hráčům Mělníka ke skvělému výkonu. Někdy mám pochybnosti, jestli jsou k něčemu celotýdenní proces a video analýzy, když pak přijde zápas a totálně děláme vše opačně než to, na co jsme se celý týden připravovali. Musíme to hodit za hlavu, podíváme se na chyby, co jsme udělali a musíme také zregenerovat, protože v neděli nás čeká dlouhá cesta do Olomouce na pohárový zápas, kde chceme postoupit do další fáze Poháru SFČR. Jediný dnešní pozitivum je, že jsme zachránili prohru v poslední vteřině zápasu. Nic jiného bohužel.“

Jakub Němec (trenér Olympiku): „Dostat vyrovnávací gol v poslední vteřině se soupeřem jako je Sparta, je obrovská škoda. Všichni jsme z toho smutný, že jsme zápas nedotáhli k vítězství. Myslím, ze bychom si to zasloužili, protože jsme odehráli velmi dobré utkání. Bohužel nezvládáme konce utkání, na tom musíme zapracovat, abychom takováto utkání dokázali dotáhnout do úspěšného konce.“