V pátek zamíří Sparťané do haly mělnického Olympiku

Pražané se v pátek večer chystají do středočeského kraje, kde sehrají duel se soupeřem ze středu tabulky 1. Futsal ligy. Duel s Olympikem Mělník bude pro Spartu testem dobré formy.

Mělník teží v této sezóně s kádru, který má priority hlavně ve futsale. Díky rozhodnutí vedení klubu se do týmu začlenili poprvé v historii klubu i hráči z Brazílie. Jako tradičně pak domácí těží ze své specifické haly, kde umí zahrát solidně téměř s každým soupeřem. Olympik má svém kontě devět bodů z pěti duelů a Spartu ztrácí tři body. Mezi největší nebezpečí celku Jakuba Němce patří bezesporu dvojice, která se mihla i v rudém dresu – Jiří Vokoun a Josef Gabčo. Oba dva jsou v čele týmové produktivity.

Spartu čeká o víkendu náročný program. Po střetnutí s Mělníkem Pražané v neděli sehrají pohárový duel na půdě týmu z Olomouce. Mužstvo Beniho Simitčiho bude chtít zvládnout oba dva duely, aby se udrželo na kontakt s čelem tabulky a mohlo pokukovat i po pohárové trofeji. V posledním duelu Sparta porazila Helas 5:2 i díky hattricku Jetona Rukovciho, který je s osmi body na třetím místě klubových tabulek za Maxharrajem a Darrierem.

Duel se soupeřem ze středních Čech začíná v pátek v 20 hodin v hale mělnického gymnázia. Průběh utkání můžete sledovat prostřednictvím onlajnu – zde.

Ohlas před zápasem

Beni Simitči (trenér): “Jsme dobře naladění, kluci jsou v dobré formě. Myslím si, že nám dobře fungují obě čtyřky co máme. Na druhou stranu budeme muset bohužel hrát bez zraněného Martina Hory. Minimálně to někdo z mladších hráčů může brát jako příležitost více si zahrát a ukázat týmu i fanouškům jeho kvalitu a více se prosadit. Máme velký respekt vůči Mělníku, víme co znamená hrát proti nim a jejich nepříjemnému způsobu hry. Známe však svojí kvalitu a chceme se probojovat na vrchol tabulky. Musíme se snažit postupně všechny takové týmy porazit. Jedeme do Mělníku vyhrát.”