Vyjádření AC Sparta Praha futsal k článku futsal.cz ze dne 27. března

Dne 27. března byl na webu futsal.cz vydán článek o závazcích třetích stran vůči AC Sparta Praha futsal, který vykresluje klub ve špatném světle a rádi bychom uvedli věci na pravou míru.

Jako AC Sparta Praha futsal uznáváme, že v minulosti klubu vznikly závazky, které přetrvávají do teď, hlavním důvodem je korona krize, která nás, stejně jako velkou část firem velmi nepříjemně zasáhla. Cílem Sparty samozřejmě není působit škodu ostatním subjektům, proto celou letošní sezonu usilovně pracujeme na nápravě všech těchto pohledávek. Celá tato situace nás velmi mrzí.

Zároveň nám však přijde vydání takovéhoto článku velmi nešťastné z několika důvodů, tím prvním je velké zpoždění této informace po skutečném datu projednání, které bylo 18. března. Druhým důvodem je neinformovanost PR oddělení SFČR, protože vedení klubu společně s vedením SFČR celou situaci pochopitelně řešilo a byla stanovena lhůta na splacení všech závazků, kterou klub dodržel. Posledním důvodem je načasování takového článku do chvíle, kdy Sparta začíná před play-off nabírat mediální sílu po výhře nad SK Interobalem Plzeň.

Ke dnešnímu dni nejsou tedy žádné z informací v článku na webu aktuální, protože je klub již uhradil.

Tento styl informování futsalové veřejnosti ze strany PR manažera svazu považujeme za velmi tendenční a důrazně s ním nesouhlasíme!