Sparta ukončila neporazitelnost Plzně

Do Prahy přijela Plzeň a Sparta rozhodně měla co odčiňovat po prohře v Plzni 1:5. Do utkání vstoupila lépe, hostům nedala šanci a zařídila tak jejich první porážku v sezoně 4:0.

Do utkání vstoupily oba celky velmi aktivně, sparťané drželi míč, zatímco hosté presovali. Gólový účet zápasu otevřel už ve třetí minutě Jesús Gualda, který se výborně uvolnil na pravé straně hřiště a z dálky propálil Ondřeje Vahalu – 1:0. Hra pokračovala ve vysokém tempu, ale převážně ve středu hřiště, protože defenzivní práce obou celků byla velmi dobrá. Do více šancí se dostávala Sparta, ale nedařilo se jí v zakončení. Do konce prvního poločasu už gól nepadnul, do šaten šli s vedením sparťané.

Do druhé půle vstoupili hosté s cílem vyrovnat, ale hned v úvodu jim šanci překazil Kenneth Rakvaag. Ve 24. minutě se do brejku dostal Maicon, ale Vahalu neprostřelil. O minutu později se do podobné pozice dostal po přihrávce Angellota znovu a tentokrát se nezmýlil – 2:0. Hosté začali zkoušet kombinační hru, ale obrana Sparty byla bezchybná a nenechali hosty se dostat do vyložené šance. Ve 29. minutě fauloval Vahala Bernarda v pokutovém území a daroval tak domácím penaltu, kterou ale Angellot nevyužil. Plzeňští se rozhodli pro power-play, čehož podobně jako proti Démonům využil Jiří Vokoun – 3:0. Hosté se snažili o snížení, ale veškeré pokusy zlikvidoval výborně chytající Kenneth Rakvaag. V samotném závěru však přidali poslední branku domácí, po výborné kombinaci Vokouna a Křivánka se prosadil druhý jmenovaný a stanovil tak konečný výsledek utkání – 4:0.

Jiří Vokoun: „Dneska rozhodlo, že jsme k zápasu přistoupili úplně jinak než v Plzni. Hráli jsme na sto procent, kombinačně, nedělali zbytečné chyby vzadu a bojovali jeden za druhého. Dávali jsme góly, ty Plzeň nedávala, takže bych řekl, že to rozhodlo.“

AC Sparta Praha – SK Interobal Plzeň 4:0 (1:0)
Branky: 3. Gualda (Brahimi), 25. Maicon (Angellot), 38. Vokoun (Angellot), 39. Křivánek (Vokoun).