Špatný první poločas už po přestávce Sparta nezvrátila

První semifinále play off VARTA futsal ligy sehráli v plzeňské hale Slavia futsalisté Sparty proti domácímu Interobalu. Spartě nevyšel první poločas, a ačkoliv se po přestávce dostala na dostřel jediné branky, nakonec Plzni podlehla 4:6.

Skóre zápasu otevřela v 6. minutě domácí Plzeň, když si dvojice Vnuk-Štverák několikrát přihrála před Vahalou a první jmenovaný přes snahu sparťanského brankáře skóroval. Spartu inkasovaný gól opařil a o tři minuty později prohrávala po trefách Štveráka, Havla a Křemena 0:4. Vzápětí po přihrávce Cupáka zůstal před domácí brankou nekrytý Belej a snížil na 1:4, nicméně o další dvě minuty později přidal Sláma pátý plzeňský gól. Ve 14. minutě David Cupák vybojoval míč na polovině, navedl si ho na střed a bodlem upravil na poločasových 2:5 z pohledu Sparty.

Po přestávce se Pražané snažili o vyrovnání a nebyli od něj daleko. Ve 30. minutě rozehrál Marcelo roh na nekrytého Angellota, který poslal míč do odkryté branky. Tentýž hráč vzápětí proměnil penaltu poté, co byl Belej faulován brankářem Němcem. V samotném závěru se Spartě nepodařilo vyrovnat ani v power play, naopak sekundu před koncem poslal míč do prázdné sparťanské branky Křemen a stanovil konečný výsledek 6:4.

„Porazili jsme se sami. První poločas byl z naší strany ne na úrovni play off, ne na úrovni ligy, ale tak divize. Takhle se play off nehraje,“ zdůraznil trenér Sparty Beni Simitči a navázal: „Za stavu pět-dva pro Plzeň už jsme hráli vabank. Nemůže se stát, abychom za poločas v zápase play off dostali pět gólů. Prohráli jsme bitvu, ale válku ne. Určitě nebylo v plánu, že v Plzni prohrajeme, ale věřím, že se s tím popereme.“

Sparťané budou usilovat ve čtvrtek o vyrovnání série. „Čekají nás nyní další tréninky a před čtvrtečním zápasem musíme dát hlavy vzhůru a věřit si, že jsme lepší, než soupeř,“ uvedl kouč Sparta a na závěr dodal: „Trochu zapůsobila možná i menší hala, ale rozhodně to není důvod naší prohry. Musíme proměňovat šance. Celkově mohlo padnout více gólů. Prohráli jsme ale zaslouženě, protože takové zápasy nemůžeme vyhrávat s jedním dobrým poločasem. Jen mě mrzí, že nám po zápase trenér Plzně začne nadávat a řvát: „Táhněte domů cikáni“. V jakém století a společnosti žijeme. Je to ostuda pro sport. Nevím, o co mu šlo. Porazili nás, vyhráli zaslouženě, ale aby z jejich úst létaly taková slova. Normálně se za ně stydím.“

Sparťanský Michal Belej hledal po zápase těžko slova. „Začátek zápasu byl hodně zvláštní. Tlačili jsme se dopředu a bylo vidět, že domácí podřídili taktiku tomu, že se zatáhnou do obrany a budou vyrážet do brejků. Vyšlo jim to neuvěřitelně, protože do čeho v úvodu kopli, to jim tam spadlo,“ pokrčil rameny Michal Belej a pokračoval: „Je škoda, že se nám nakonec nepodařilo vyrovnat, protože gól na pět-pět visel ve vzduchu. Jediný pozitivní fakt je, že jsme šli do druhé půle s tím, že se zmáčkneme a pokusíme se vyrovnat. Stejné nasazení si musíme přenést dál a začít tak hrát od první minuty. V závěru podle mě Plzeň trochu šlapala vodu a myslím, že nám chyběla minutka na to, abychom vyrovnali. Naše power play byla taková rozhozená a bohužel úplně vyloženou šanci jsme si nevytvořili.“

Další utkání hraje Sparta s Plzní ve čtvrtek v Praze na Podvinném mlýně, kde se bude hrát na větším hřišti, než jaké je v plzeňské hale Slavia: „Podmínky jsou pro oba stejné. Samozřejmě výhodou pro nás bude domácí prostředí. Nicméně už nyní se musíme chystat na čtvrtek psychicky a být připravení, že to bude opět válka. Tentokrát to ale musí dopadnout lépe pro nás,“ doufá Michal Belej.

Interobal Plzeň – Sparta Praha 6:4 (5:2)
Branky a nahrávky: 6. Vnuk (Štverák), 7. Štverák (Holý), 8. Havel (Sláma), 9. Křemen (Štverák), 12. Sláma (Štrajt), 40. Křemen (Vnuk) – 10. Belej (Cupák), 14. Cupák (Belej), 30. Angellot (Marcelo), 32. Angellot (pen.). Stav série: 1:0.