Spartu čeká generálka před play-off, vyzve Plzeň

Do konce základní části zbývá sparťanům už jen dvojice zápasů. Po sérii tří výher v řadě se Sparta v tabulce 1. Futsal ligy posunula na páté místo a pokud zvítězí jednou z dvou následujících utkání, tak se ve čtvrtfinále play-off opět po roce střetne se Slavií. Nejprve čeká na hráče úřadující mistr z Plzně, v pátek pak domácí duel s Ústím nad Labem.

Představení soupeře:

Interobal se nachází momentálně na třetí pozici v české nejvyšší futsalové lize. Na vedoucí Chrudim ztrácí Plzeň tři body, na druhé Teplice dva. Při správné konstelaci příznivých výsledků se ještě Plzeň může v tabulce posunout výše. Svěřenci trenéra Marka Kopeckého momentálně táhnou sérii devíti vítězství v řadě. Sehraná parta ze západu Čech se bude muset obejít minimálně do konce sezóny bez ex-sparťana Tomáše Vnuka, který utrpěl zranění v oblasti kolene. Jak moc bude tato ztráta citelná, můžou plzeňští poznat už při dvou zbývajících zápasech základní části.

První duel v sezóně Sparta prohrála doma s Plzní 2:5. Poslední výhru nad svým dalším soupeřem evidují Pražané z března minulého roku, kdy dokázala utnout sérii neporazitelnosti v Plzně po vítězství 4:0.

Beni Simitči: „Na zápas s Plzní se moc těším, bude to pro nás generálka na play-off a pro kluky zkouška, jak si dokáží poradit proti tak silnému soupeři. V utkání ani jednomu týmu o nic moc nejde, takže pro nás bude prioritou páteční zápas proti Rapidu, který musíme vyhrát. Samozřejmě uděláme vše, co je v našich silách, abychom Interobal porazili.“