Sparťané zvítězili potřetí v řadě, porazili Mělník

V utkání 21. kola 1. Futsal ligy cestovali sparťané do Mělníka, kde se střetli s místním Olympikem a zvítězili 5:2.

Pražané šli do utkání v roli favorita, kterou dokázali potvrdit po mnoha šancích až ve 13. minutě, když se prosadil Baez. Druhou a poslední branku prvního poločasu vstřelil Martinez.

Druhá půle byla pro diváky v hale o poznání atraktivnější. Už ve 21. minutě zvýšil na 3:0 Angellot. Domácí začali vzdorovat, když se prosadili Kalabis s Martincem – 2:3. Vyrovnání však sparťané nedopustili, když hned na to dvoubrankové vedení zajistil Wesley. V samotném závěru pak uzavřel utkání gólem do prázdné branky Angellot.

Beni Simitči: „Zápas jsme museli vyhrát, kvalitu máme vyšší než Mělník. Je škoda, že jsme nevyhráli větším rozdílem, protože hned v prvních minutách jsme nedali pět nebo šest šancí. Jsem s výkonem kluků velmi spokojen, dnes odevzdali své maximum a máme tři body. To je nejdůležitější.“

Jiří Vokoun, kapitán Olympiku:
„Do zápasu se Spartou jsme šli s cílem získat 3 body, protože by nás to posunulo před Spartu na šestou příčku, ale především bychom si pojistili sedmé místo. Bohužel se nám to nepovedlo, a to i přes to, že předvedený výkon z naší strany, z mého pohledu, nebyl vůbec špatný. Sparta měla jasnou převahu v držení míče a hledala skulinky v naší obraně, ale defenzivní činnost nám dnes fungovala velmi dobře, kterou podpořil až nesmyslnými zákroky Honza Žežulka. Bohužel to ale na Spartu nestačilo, nedařilo se nám dotáhnout brejky až do konce a taky nám chyběla trocha štěstí při závarech před Sparťanskou brankou, kterých jsme měli několik.“

SK Olympik Mělník – AC Sparta Praha 17 2:5 (0:2)
Branky: 26. Kalabis, 29. Martinec – 13. Baez, 19. Martinez, 21. Angellot, 31. Wesley, 40. Angellot.