Sparťané v Teplicích neuspěli, vezou domů porážku 4:7

V druhém kole se Sparta představila v Teplicích. Druhý výjezd na sever Čech v řadě ale úspěšný nebyl, sparťané hodně chybovali, a nakonec podlehli Svarogu 4:7.

Do zápasu vstoupili lépe domácí a vedli, když se ve 2. minutě prosadil Diece – 1:0. O pět minut později dokázal Neto dorazit Křivánkovu střelu a vyrovnat na 1:1. To byl na delší dobu poslední úspěch sparťanů. Mužstvo začalo kupit chyby a Teplice odskočily na rozdíl dvou branek. Konec půle byl pro hosty o dost veselejší. Sparta díky dvěma gólům Neta a jedné trefě Křivánka dokázala otočit skóre na 4:3.

Hned na úvod druhé půle Pražané doplatili na pravidlo nedáš, dostaneš. Brahimi netrefil téměř prázdnou klec, aby o pár vteřin na druhé straně dali domácí další snadnou branku – 4:4. Dobrý vstup domácího týmu byl korunován další brankou o minutu později – 5:4. Sparťané poté bušili na vrata teplické svatyně, blízko vyrovnaní byl ve 28. minutě Křivánek, za domácím brankářem se ale ozval pouze zvuk brankové konstrukce. Stejný hráč měl další možnost o tři minuty později, jeho střelu vykopnul jeden z domácích hráčů z brankové čáry. Ve 32. minutě se po další chybě v rozehrávce dostaly Teplice do vedení 6:4. Sparta své naděje alespoň na bod nevzdávala a bojovala až do konce. Při dlouhé powerplay šance na vstřelení branky přišly, ale zůstaly nevyužité. Ke konci zápasu korunoval marnost ve sparťanské koncovce střelou do opuštěné branky přes celé hřiště domácí brankář Hůla a uzavřel skóre na konečných 7:4.

Lukáš Křivánek: „Svarogu jsme darovali tři góly, kdy odskočili na 3:1, ale ukázali jsme sílu a do konce poločasu otočili na 4:3. Začátek druhé půle se nám vůbec nevyvedl, dostali jsme hned gól po mojí chybě, Teplice se dostaly na koně a otočily.“

Tomáš Künzl, asistent trenéra Svarog FC: „Začali jsme skvěle. Plnili jsme všechny pokyny trenéra. Ve 14. minutě jsme ale nepochopitelně přepli. Nechali jsme to Spartu otočit a zadělali si na problémy. Naštěstí přišla od nás skvělá druhá půle. Všechny hráče chci pochválit za nasazení. Speciálně pak brankáře Míšu Hůlu, který nás hlavně ve druhé půli opravdu podržel.“

Svarog FC Teplice – AC Sparta Praha 17 7:4 (3:4)
Branky: 2. Diece (Adriano), 8. Adriano (Varela), 11. Varela (Adriano), 22. Varela (Diece), 23. Varela (Adriano), 32. Adriano, 40. Hůla – 7. Neto, 17. Křivánek (Neto), 20. Křivánek (Angellot), 20. Neto (Křivánek).