Sparťané v posledním utkání roku podlehli Svarogu

Jako poslední utkání roku 2021 čekala Spartu dohrávka utkání se Svarogem Teplice, kterému nakonec podlehla po bojovném výkonu 1:4.

První půle se nesla v poklidném duchu, hosté dlouho dobývali svatyni Andreje Mykytjuka, ale nedařilo se jim překonat obranný val Sparty. Gólový účet utkání otevřel až ve 13. minutě hostující Adriano. O tři minuty dokázal odpovědět Azem Brahimi, který dokázal zužitkovat chybu hostů při rozehrávce rohového kopu. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:1.

V druhé půli už začala více útočit i Sparta, ale i přesto vydržel remízový stav až do 35. minuty, kdy se prosadil Varela, o minutu později se dokázal prosadit i William – 1:3. Poslední branku zápasu vstřelil ve 39. minutě opět Varela. Svarog si tak z Prahy odváží tři body.

Beni Simitči: „Hráči si dnes opravdu zaslouží pochvalu za to, jak koncentrovaně dokázali hrát. Myslím si, že kdybychom neinkasovali na 1:2, tak bychom mířili k remíze. Teplice dnes byly lepší, ale věřím, že za dnešní výkon bychom si remízu zasloužili.“

AC Sparta Praha 17 vs. Svarog FC Teplice

Branky: 16. Brahimi (Bernandino) – 13. Adriano, 35. Varela, 36. Wiliam, 39. Varela