Sparťané otočili utkání proti Rapidu a vezou domů tři body

V posledním venkovním utkání roku 2021 cestovala Sparta do Ústí nad Labem, kde vyzvala domácí Rapid. Utkání nakonec dokázala zvrátit ve svůj prospěch a odvezla si tak cenné tři body.

Do utkání lépe vstoupili domácí, když se proti úzkému kádru Beniho Simitčiho prosadil v 8. minutě Pedro. Sparťané se poprvé prosadili až tři minuty před koncem první půle, kdy dokázal zužitkovat pohotovou rozehrávku Tarik Lukšija. O pár vteřin později se dokázal prosadit i Martin Hora. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1.

V úvodu druhého dějství se Pražané dostali do několika šancí, avšak ani jednu z nich nedokázali zužitkovat. Až v samotném závěru dokázali domácí vyrovnat po gólu Koce, na což minutu před koncem dokázal odpovědět Bernardino, sparťané si tak do tabulky připisují cenné tři body.

Beni Simitči: „Dnešní výhra mě moc těší hlavně kvůli klukům. Ti dneska hráli i na úkor svého zdraví, hráli opravdu více než maximum. Když nám v úvodu odešel Azem kvůli zranění kotníku, tak jsme to neměli lehké. Mrzí mě úvod druhého poločasu, kdy se stalo přesně co jsme si řekli v šatně, měli jsme tři gólové šance, kdybychom je proměnili bylo by po zápase. Potřebovali jsme vyhrát, ať se přiblížíme pátému místu, které je teď naším cílem.“

FC Rapid Ústí nad Labem vs. AC Sparta Praha 17 | 2:3 (1:2)
8. Pedro (Mello), 37. Koc (Klečka) – 17. Lukšija (Bernandino), 17. Hora (Fejzullahi), 39. Bernandino (Bernandes)