Sparťané bojovali, ale v poslední minutě padli

V neděli 20. března oficiálně odstartovala čtvrtfinálová série derby pražských „S“. Oba celky se na počátku vyřazovacích bojů potkaly se opět po roce. Stejně jako před rokem diváky čekala velmi zajímavá podívaná, protože o vítězi se rozhodlo až v prodloužení, když domácí dokázali využít powerplay a otočit na konečných 4:3.

Do utkání Sparta vstoupila snově, když se několik vteřin po výkopu prosadil po chybě domácí obrany Wesley. Sparťané v první půli kontrolovali hru, nepouštěli domácí do vyložených šancí a udrželi čisté konto. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro hosty.

Ve druhé půli se útočná fáze domácích zlepšila, což sparťanům způsobilo problémy. Ve 26. minutě se dokázal prosadit Křemen, na to o dvě minuty později odpověděl po skvělé kombinaci Angellota a Martina Hory gólem do prázdné brány Nikao. O dvě minuty později však bylo opět vyrovnáno, když se prosadil domácí Sita. Do konce druhé půle už se přes několik šancí nikdo neprosadil a po výsledku 2:2 se šlo do prodloužení.

Do prodloužení opět vkročili skvěle hosté, když se před koncem první půle prosadil Wesley a vrátil tak Spartě vedení. Domácí však nenechali nic náhodě, začali s powerplay, ve 47. minutě vyrovnal Leovski a svůj druhý gól přidal jen pár desítek vteřin před koncem a zajistil tak vítězství Slavie.

Beni Simitči: „Dnes jsme bohužel hráli bez obou Paraguayců, kteří jsou zdravotně indisponovaní a nechtěli jsme riskovat nic horšího. Kluci předvedli výborný výkon. Celý zápas jsme kontrolovali, měli jsme víc na nohách míč, více šancí, ale bohužel se některým nedařilo ve stoprocentních šancích. Slavie ve druhém prodloužení šla do powerplay, třicet vteřin do konce jsme dostali gól, na který jsme se sice připravovali, ale kluci asi únavou ztratili koncentraci. Vlastními chybami jsme přišli o první bod v sérii, nicméně to není konec, čeká nás podobně jako loni dlouhá série.“

David Frič (Slavia): „Hrát power-play i za stavu 3:3 nebylo těžké rozhodnutí, z normální hry jsme se tam v prodloužení nedostávali. Tím, že jsme dali gól a byli jsme v laufu, tak jsem věřil, že ještě jeden gól vstřelíme. Hodně jsme se power-play v přípravě věnovali a věřil jsem, že z toho budeme úspěšní. Neustálé dotahování náskoku soupeře nás stálo strašně moc sil. Museli jsme změnit taktiku a odnesl to David Jošt, který vůbec nehrál špatně. Vůči němu mě to mrzí, ale bylo to jinak správné rozhodnutí.“

SK Slavia Praha vs. AC Sparta Praha 17 | 4:3 (0:1)
Branky: 26. Křemen (Záruba), 30. Sita (Vaktor), 47. Leovski (Ševčík), 50. Leovski (Křemen) – 1. Wesley, 28. Nikao (Hora), 44. Wesley (Nikao)