Pražané otevřeli skóre v 7. minutě, kdy byl faulován Wilde, který sám nastřelil trestný kop před bránu, kde se míč odrazil do vzduchu a Marcelo hlavou skóroval. O čtyři minuty později si zpracoval dlouhý výhoz Vahaly Pimpolho a ranou pod horní tyč zvýšil na 2:0. Brno poté sice korigovalo, když po levé straně prošel Ovčačík, prostřelil Vahalu a míč se po odrazu od obou týčí dostal dalším odrazem o Brahimiho za brankovou čáru. Sparty si však bleskově vzala dvoubrankové vedení zpět, když Wilde rozehrál standardní situaci na Brahimiho, a ten z první přidal třetí gól Sparty.

Po přestávce to byla znovu Sparta, kdo se prosadil jako první. Vahala na polovině Brna vzal situaci na sebe a prostřelil domácího brankáře. Dvě minuty před koncem se prosadil znovu domácí Ovčačík, ale poslední slovo měl v zápase WIlde, který dvěma trefami upravil na konečných 6:2 pro Spartu.

Hodnocení trenéra Sparty Beniho Simitči: 
V první řadě chci poděkovat soupeři, protože hrál podobnou taktiku, jakou čekám v příštím kole od Vysokého Mýta, tedy dlouhé nakopávané nebo házené míče před naší branku. Mohli jsme si tedy tento styl vyzkoušet už dnes. Co se zápasu týče, tak kdybychom po první minutě vedli tři-nula, tak se nikdo nemohl divit. Zápas byl celou dobu pod naší kontrolou. Kluci si dobře zahráli. Helas nás ničím nepřekvapil, bohužel mě svým výkonem hodně zklamal. Pokud bude takto hrát, tak si myslím, že moc bodů neposbírá. Po přestávce už jsme si hru hlídali pomocí power play, a to i kvůli tomu, abychom předešli zraněním a také eliminovali dlouhé náhozy soupeře. Soupeř sice v závěru snížil na dva-čtyři, ale my hned znovu odskočili a navíc přidali ještě jeden gól do prázdné branky. Bohužel soupeř nás moc neprověřil, protože v zápase nehrál dobře. Brnu budu držet palce, ale myslím si, že bude mít problém s bojem o záchranu.

Helas Brno – Sparta Praha 2:6 (1:3)
Branky a asistence: 16. Ovčačík (V. Cupák), 38. Ovčačík (Outrata) – 7. Marcelo (Wilde), 11. Pimpolho (Vahala), 17. Brahimi (Wilde), 28. Vahala (Marcelo), 39. Wilde (Brahimi), 39. Wilde (Brahimi). Helas Brno: Konečný – Lacko, Ovčačík, Outrata, Sznapka, V. Cupák, Poul, Mužík, Presl, Lidmila, Sarközy, Dang. Trenér Jan Loup.
Sparta Praha: Vahala (Hnízdil) – Marcelo, Brahimi, Hájek, Gustavo, Pimpolho, Amadeu, Ricardo, Wilde, Hora, A. Simitči. Trenér Beni Simitči.