Sparta vstoupila do sezony úspěšně, Rapid porazila 6:1

V prvním ligovém kole, jsme se střetli s ligovým nováčkem FC Rapid Ústí nad Labem. Nad nováčky v soutěži jsme zvítězili 1:6. Hattrickem se při svém ligovém debutu v rudém dresu blýskl Jiří Vokoun. Pět gólu vstřelila česká čtyřka.

Ligový zápas Rapidu po 21 letech sledovalo v hale Sluneta 287 diváků (koronavirové omezení na max. 350 diváků) se skvělou diváckou kulisou. Do zápasu jsme nastoupili v této sestavě v bráně Ondřej Vahala. První čtyřka: Brahimi, William, Angellott, Tušar. Druhá čtyřka: Hrdina, Křivánek, Vokoun, Slavík. Na střídání byli připraveni: Hudousek a náhradní brankář Plecitý.

Po dvou rychlých gólech v 5. a 7. minutě jsme šli do rychlého vedení, autorem obou gólů byl Jiří Vokoun. Nejprve si vyměnil míč s Antonínem Hrdinou a otevřeli jsme skóre na 1:0 a poté jsme šli do dvou brankového vedení, když brankář Ondřej Vahala servíroval ze středové čáry míč na volného Vokouna a ten se opět nemýlil. Ve 13. minutě úřadoval Antonín Hrdina, který našel volného Angelotta a bylo to rázem 3:0. Do prvního poločasu jsme přidali ještě jednu branku po asistenci Angellotta poprvé skóroval v rudém dresu také Benjamin Tušar.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a po 2 minutách přišlo další zvýšení skóre, kdy znovu zafungovala spolupráce Hrdina – Vokoun a hattrick byl na světě. Po naší individuální chybě ve 23. minutě vstřelil soupeř jedinou branku. Devět minut do konce zápasu uzavřel skóre na konečných 1:6 Azem Brahimi, když dorazil do prázdné brány střelu Lukáše Křivánka. První kolo jsme zvládli úspěšně a nyní se už připravujeme na sobotní televizní utkání v Chrudimi.

Beni Simitči: „Na úvod musím poděkovat domácím, kteří se o nás neskutečně postarali ať už to bylo při pozápasovém protažení nebo u přichystání šatny, něco takového jsem v české lize ještě nezažil, takže jim ještě jednou za celý tým děkuji. Je veliká škoda, že byla koronavirová opatření, protože bez nich by byla Sluneta definitivně vyprodaná. Náš výkon nechci úplně hodnotit, je to první kolo, nicméně se potvrdilo že přáteláky a ligové zápasy jsou úplně někde jinde. Jsem na kluky hrdý, protože takticky odpracovali vše do puntíku, velmi mě těší česká čtyřka která si výborně sedla. Zahraniční čtyřka se ještě trochu hledá, ale i přesto si vytvořili spoustu šancí. Každopádně tohle utkání už musíme hodit za hlavu, protože nás v sobotu čeká velmi těžký zápas.“

Matěj Čapek (hráč FC Rapid Ústí n.L.): „Zápas se Spartou byl pro nás velkou školou a ukázal nám, že musíme v rámci tréninkového procesu, který měl v přípravě, vinou různých okolností, k ideálu velmi daleko, poctivě pracovat na našich nedostatcích. Věřím, že zápasy jako tento, nám pomohou v naší cestě a k záchraně v soutěži. Poděkování si zaslouží naši fanoušci, kteří i přes bezpečnostní opatření a omezení ukázali, že po futsalu v Ústí nad Labem je hlad.“

FC Rapid Ústí nad Labem vs. AC Sparta Praha 1:6 (0:4)

Branky: 24. Macháček (Výborný) – 5. Vokoun (Hrdina), 7. Vokoun (Vahala), 13. Angellott (Hrdina), 17. Tušar (Angellott), 23. Vokoun (Hrdina), 32. Brahimi (Křivánek)

Karty:  35. Výborný (RUL) – 38. William (SPA)

Rozhodčí: Nešněra – Řeháček, Milner; delegát: Poppr; technický delegát: Houška