Beni Simitči: Uděláme více než maximum, abychom zůstali na špičce

Sezona 2020/2021 klepe na dveře, proto jsme vyzpovídali trenéra Beniho Simitčiho.

Trenére, jak probíhala příprava a jak jí hodnotíte?
Příprava nám začala perfektně, vše šlo podle plánu kondičního trenéra Radka Říhy a pak najednou přišlo podezření na COVID-19 z velkého fotbalu, kde hrají Křivánek, Snop a chytá Jarda Blažek. Dva testy byly negativní a po 14 dnech karantény se nám vrátili do tréninkového procesu. V zápětí do karantény zaparkoval Vokoun, který měl také podezření z velkého fotbalu a po dvou negativních testech, musel stejně zůstat dalších 14 dnů doma. Takhle jsme se v tom patlali a stále se patláme. Nekompletní tým na trénincích a teď poslední dny třešnička na dortu byl Martin Hora, který byl pozitivní na COVID-19 ale „zaplaťpánbůh“ si to přinesl z velkého fotbalu 2 dny poté, co odehrál přátelák v Boleslavi. Takže tým není nakažený na 100% a ani nemůže být, takže se do toho pomalu dostáváme. Za pár dnů bude repre pauza, takže ji využijeme na zlepšení kondice a v říjnu už tým bude zase někde jinde.

Většina týmů v lize odehrála více přípravných utkání než Sparta, může to pro vás být jistý handicap?   
Handicap nehandicap, já to neřeším. V našem případě narozdíl od většiny týmů, to stejně bude trvat déle, než si tým pořádně sedne, než si hráči sednou jeden s druhým, než pochopí co chci abychom hráli, takže takových „než“ máme spoustu a já se na to koukám pozitivně. Mám dost zkušeností, abych se nenechal odradit, nebo překvapit s nějakými handicapy, jsem si jistý, že to společně s klukama zvládneme.

Jak se Vám zamlouvají v tréninku nové posily?
Moc dobře! Kluci jsou hodný, šikovný, poslušný, s velkým respektem, se snahou na tréninku, kde se chtějí zlepšit, zdokonalit a pomáhají si navzájem, nehrají si na žádné hvězdy namyšlené, které si myslí, že jsou nejlepší hráči na zeměkouli a jsou i nejlepší trenéři celé sluneční soustavy. Opravdu, po delší době chodím rád na tréninky a moc se těším na každého v týmu. Možná, že ze začátku nebudeme vypadat úplně top, ale postupem času to bude zase ta Sparta, jakou si všichni Sparťani přejeme.

Máte už uzavřený kádr, nebo budete ještě posilovat?
Můj kádr nikdy nemůže být uzavřený, máme ještě skoro celý říjen na to posílit a potom v únoru také. Teď si myslím, že už nikdo jiný nebude, dotáhneme ještě Bernarda Brazilce, který přichází z velkého fotbalu a s tímto kádrem chci hrát až do února. Potom, pokud bude potřeba správně posilovat na nadcházející play-off a trochu zamíchat s kartami v boji o titul.

Jaké si dáváte cíle do nové sezóny?
Vyhrát každý zápas jeden po druhým! Sparta nemůže mít jiné cíle, ať má mega silný kádr a nebo jinak složený kádr, pořád budeme chtít porazit každého! Čas ukáže svoje, jak na tom jsme a budeme. Každopádně složený kádr a rozpočet nám umožní rekuperaci ztráty z minule nedokončené sezóny kvůli pandemie která nás stála několik milionů, nesplněných podmínek ze strany sponzorů z důvodu, že nebyly televizní zápasy a my jsme je nemohli odprezentovat v TV a nebo v livestreamech. Tento krok nám pomůže do konce ledna 2021 abychom se opět dostali zpět k naší finanční síle a pak pokračovali v plánovaných krocích, které jsme si jasně dali během léta v klubu.

Jak se těšíte na první zápas proti nováčkovi ligy?
Popravdě se hráči těší moc, ještě víc než já a cítím od pondělí nedočkavost, ať už to začne a můžeme hrát. Mně je to jedno, já se letos těším stejně jako když jsem začínal jako coach a uplně stejně jako minulý rok. Pro mě soutěž začne být „horečnatá“ až na play-off, v té době si myslím, že začnu futsalem žít, protože vím, že na play-off bude úplně jiná motivace, konečně se o něco bude hrát a play-off je moje soutěž, tam se umím nachystat pořádně a připravit tým na závěrečné boje. A letos v nové sezoně to bude „very special for me“ protože Sparta bude ta, která od 1/4 finále play-off bude ničit plány týmům, které si věří v nové sezóně a které si myslí, že to zvládnou. Moc se těším na tyto souboje!

Co byste na závěr vzkázal Sparťanským fanouškům?
Sparťani jsou známí tím, že jsou nejlepší fanoušci, kteří podpoří svůj tým v dobrém i ve zlém, i když se daří a také když se nedaří. Ať v nás nepřestávají věřit, protože to co bylo slíbeno první sezonu a potom i ve druhé sezoně, bylo splněno do puntíku dokonce i nad rámec. Společnými silami jsme zvedli Spartu do nejvyššího levelu a abychom se tam dostali, tak si nikdo nedokáže představit co jsme vše zažili já, můj brácha Ago a Jarda Blažek. Proto ať nás i nadále podporují, ať z nich cítíme pozitivní energii, která nám ji zpět dodává v těch nejdůležitějších momentech klubu. A ať jsou si jistí, že opět uděláme více, než maximum abychom zůstali i nadále tam, kam patříme a to ve špičce českého futsalu. Ať nikdo nezapomene, že jsme stále oficiální uřadující mistři ČR a vítězové poháru!