Sparta vedla, ale nakonec Chrudimi podlehla

V 6. kole 1. Futsal ligy do SC Řepy přijel aktuálně úřadující tým tabuly FK Chrudim. Utkání nabídlo velmi atraktivní futsal, který nakonec po obratu ovládli hosté.

Utkání začalo velmi aktivně z obou stran, hra se přelévala, ale později začala Chrudim dobývat branku Cristiana Cardosa, dlouho se jí to ale nedařilo. První branku vstřelil po standartní situaci, kdy Carlinhos nachytal obranu hostů a Lukáš Křivánek uklidil míč do odkryté brány – 1:0. Druhý gól přidal o čtyři minuty později střelou z dálky Azem Brahimi. O dvě minuty později se dokázali prosadit i hosté po nechytatelné střele Davida Drozda, který tak nastartoval obrat Chrudimi. O minutu později dokázal vyrovnat Max po odraženém míči od břevna – 2:2. Pod hrozbou 10m kopu fauloval před koncem první půle Angellot, hostující Everton ani na druhý pokus neproměnil, ale právě Angellot si nešťastně míč srazil do vlastní brány. Do šaten se tedy šlo za stavu 2:3.

Ve druhém dějství už dominovali hosté, ve 24. minutě se dvakrát prosadil Max, na to navázal dvěma góly Everton a gólový účet uzavřel ve 30. minutě Pavel Drozd.

Martin Hora: „Ta porážka je hořká, výsledek je strašný. Bohužel za stavu 2:0 pro nás Chrudim dala kontaktní gól a tím to začalo, do 17. minuty jsme je do ničeho nepustili, poctivě bránili, plnili vše, co jsme si řekli. Zlomem byla desítka, kdy jsme si ten míč srazili do brány sami a to byl konec.“

Matěj Slováček (FK Chrudim): „Do utkání jsme nevstoupili dobře, začali jsme laxně a soupeři se podařilo dvakrát skórovat. Naštěstí jsme se ještě do přestávky oklepali, přidali na pohybu a podařilo se výsledek otočit. Po pauze jsme dokázali rychle odskočit na rozdíl čtyř branek a zbytek zápasu už tak byl v naší režii.“

AC Sparta Praha 17 vs. FK Chrudim 2:8 (2:3)
Branky: 11. Křivánek (Carlinhos), 15. Brahimi (Gualda) – 17. David Drozd (Pavel Drozd), 18. Max, 19. Everton (10 m kop), 24. Max, 24. Max (Kubát), 26. Everton (Max), 29. Everton (pen.), 30. Pavel Drozd (Daivd Drozd)