Sparta se zúčastní v září turnaje v chorvatském Omiši  

Futsalová Sparta vyrazí v září na turnaj Ribnjak Futsal Cup 2018 do chorvatského města Omiš. Toho se zúčastní mužstva MNK Olmissum, MNK Uspinjača Zagreb, FC Mostar SG a právě pražská Sparta.

„Minulý týden mě kontaktoval trenér chorvatského týmu MNK Olmissum Duje Maretič s tím, že pořádají mezinárodní turnaj za účasti mistra Bosny a Hercegoviny, kterým je FC Mostar SG, chorvatského týmu MNK Uspinjača Zagreb a samozřejmě své účasti, jako domácího týmu, a chtěli by tam i nás, vzhledem k tomu, že se osobně známe, ale zároveň u nich ve Splitu je naše nová posila Tihomir Novak velkou legendou a chtěli by ho na turnaj přivést,“ uvedl trenér Sparty Beni Simitči.

O účasti rozhodla i vstřícnost Slavie. „Na pozvání jsem odpověděl, že musíme počkat na to, jak se k situaci postaví Slavia, se kterou jsme v době turnaje měli hrát ligové utkání. Touto cestou jí děkuji, konkrétně jejímu předsedovi Danovi Kolmanovi, za vstřícný přístup a souhlas s tím, že první ligové derby odehrajeme již ve čtvrtek 13. září, namísto pátku 14. září,“ poděkoval kouč Sparty vedení Slavie.

A jaký program sparťany v Chorvatsku čeká? „V pátek budeme odlétat do Splitu, v sobotu se hrají semifinálová utkání, o jejichž složení rozhodne los, a v neděli se bude hrát zápas o třetí místo a finále. V pondělí bychom se měli vracet do Prahy,“ objasnil Beni Simitči a dodal: „Myslím si, že naše příprava, která začne 1. srpna, se tím prodlouží prakticky až do konce září. Po našem návratu totiž navazuje reprezentační přestávka a ta nám v tomto ohledu také pomůže. Využijeme ji pro skvělé zápasy ve městě Omiši, které je vzdálené zhruba hodinu cesty od Splitu.“

Domácí tým buduje mužstvo podobně jako Sparta. „Pořadatelský tým MNK Olmissum dal letos dohromady nejlepší chorvatské hráče, mají i zahraniční futsalisty a stáhli si trenéra Dujeho Maretiče ze Splitu, kde byl asistentem španělského trenéra. Jedná se prakticky o jediný tým v Chorvatsku, který vlastní super novou halu. I proto jsem s účastí na turnaji souhlasil, protože pro nás skýtá lukrativní podmínky,“ řekl na závěr kouč Sparty.

Termín turnaje: 15. – 16. září 2018.
Místo turnaje: Omiš (Chorvatsko)
Účastníci turnaje: MNK Olmissum, AC Sparta Praha, FC Mostar SG, MNK Uspinjača Zagreb.